Сенсація

Андрій Костін: Сьогодні ми відзначаємо День Гідності та Свободи


Листопад 21
18:24 2023

Цього дня майже 20 років тому українці об’єдналися аби відстояти свій вибір на користь цінностей вільного світу. Десять років тому — підтвердили його під час Революції Гідності. 

За ці роки гідність, свобода та хоробрість стали для нас не просто словами, а принципом дії. Саме хоробрість кожного та кожної, хто захищає країну, дає нам змогу жити гідно та вільно. І саме хоробрість українців у лютому 2022 року об’єднала весь вільний світ. 

Завдяки цій хоробрості наша держава впритул наблизилася до мети, за яку 10 років тому українці вийшли на Майдан — до повноцінного членства у ЄС. Як тоді, так і сьогодні, для нас це не просто політичний, економічний та безпековий союз. Це цивілізаційний вибір — жити за законом, демократичним шляхом обирати владу та визначати майбутнє країни, визнавати життя людини найвищою цінністю й поважати гідність кожного та кожної. 

Моя безмежна вдячність всім, хто боровся і бореться за цей вибір. І тим, хто віддав за нього найдорожче — своє життя.

Забезпечити покарання за всі злочини проти українців, вчинені під час Революції Гідності — наш незмінний пріоритет. І за останній рік для цього зроблено багато. 

В ході розслідування «Справ Майдану» про підозру повідомили 51 особі, що майже удвічі більше, ніж торік. Засуджено 14 осіб — стільки ж, скільки за 3 попередні роки. При цьому десятьом засудженим призначено покарання у вигляді реального позбавлення волі. А одному — довічне увʼязнення, що також вперше.

Також цього року в ході розслідування вперше встановлено безпосередню причетність російських спецслужб до злочинів, які вчинялися під час протестів 2013-2014 років. 

Чому це важливо? Тому що чим більше подібних фактів ми доведемо за законними процедурами, тим менше аргументів про «внутрішній конфлікт» чи «громадянську війну» залишиться в російської пропаганди. Адже це докази того, що саме держава-агресор десятиріччями намагається розколоти українське суспільство і підірвати основи державності.

Робота триває. Прокурори профільного Департаменту забезпечують підтримання публічного обвинувачення у 139 судових справах стосовно 283 осіб. 

Працюємо далі — заради захисту життя та свободи українців. І заради наших європейських цінностей — демократії та верховенства права.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії