Сенсація

Арсеній Пушкаренко: Україна очікує, що НАТО візьме на себе координуючу функцію в питанні забезпечення військової підтримки нашої держави


Липень 09
12:03 2024

Вже сьогодні у Вашингтоні розпочнеться ювілейний 75-й саміт НАТО. Наша держава від цього заходу очікує цілу низку конкретних кроків, зокрема в напрямку збільшення фінансової допомоги та покращення координації в питанні забезпечення військової підтримки України.

Про це розповів народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко.

«Ми очікуємо, що будуть практичні рішення, які вже анонсовано. Близько 40 мільярдів євро на наступний рік військової підтримки від НАТО. Ми очікуємо рішення вже на зараз, особливо це стосується посилення систем протиповітряної оборони, адже бачимо, як це важливо. Крім того, має з’явитися спеціальний представник НАТО у Києві, який координуватиме допомогу від Альянсу. Водночас представник України при НАТО має зрости до рівня посла. І ключове рішення, на яке ми очікуємо, – це те, що НАТО, щоб не залежати від політичної кон’юнктури тої чи іншої держави-партнера Альянсу, прийме рішення взяти на себе координуючу функцію в питанні забезпечення військової підтримки України», – зазначив політик.

Він нагадав, що на нещодавній сесії Парламентської асамблеї НАТО була підтримана ідея дозволити ЗСУ бити наданою партнерами зброєю по території рф, якщо йдеться про місця базування спроможностей, з яких обстрілюють Україну.

«Це рішення передано всім країнам-членам НАТО. Тепер парламентарії тиснутимуть на свої уряди та формуватимуть думку, що це необхідно зробити», – наголосив народний депутат.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Ворожа атака на Донеччину: троє мешканців загинули та шість зазнали поранень

Прочитайте повну статтю

Три учасники проєкту "Автошколи для осіб з інвалідністю" успішно здали екзамени та отримали пос...

Прочитайте повну статтю

Херсонщина: в результаті ворожих атак постраждали двоє поліцейських та двоє цивільних

Прочитайте повну статтю

Вночі ворог вкотре атакував Одещину: постраждало троє людей

Прочитайте повну статтю

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на захист - КС

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради п...

Прочитайте повну статтю

На Одещині моряки-прикордонники збили три ворожі шахеди

Прочитайте повну статтю

На кордоні з Румунією прикордонники виявили викрадений автомобіль

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь