Члени Комітету з питань аграрної та земельної політики взяли участь в зустрічі з аграріями з метою обговорення проблемних питань ведення сільського господарства в умовах війни


Березень 24
12:21 2023

Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду разом з Головою Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександром Завітневичем, Міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським обговорили з аграріями чутливу тему ведення господарської діяльності на тимчасово окупованих територіях.

На даний час на окупованих територіях положення громадян України, зокрема і аграрних підприємців, є вкрай складним. Для більшості громадян основним завданням є щоденне виживання в очікуванні звільнення від окупантів. Проте в рамках нинішнього законодавства немає чіткого розмежування щодо добровільних та примусових дій під тиском окупантів, які можуть трактуватися як пособництво державі-агресору. Тому головною проблемою залишається встановлення межі між звичайним господарюванням та колабораціонізмом.

Учасники заходу обговорили проблему, в тому числі, через призму двох законопроектів «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» щодо особливостей діяльності на тимчасово окупованій території України» (реєстр. №7646 від 08.08.2022) та «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення відповідальності за колабораційну діяльність» (реєстр. №7647 від 08.08.2022).

Зазначені проекти по суті декриміналізують певні види правомірної господарської діяльності, в тому числі діяльність у сфері сільськогосподарського товаровиробництва.

В заході також взяли участь голови підкомітетів Комітету з питань аграрної та земельної політики Андрій Богданець, Максим Гузенко, Дмитро Костюк, Артем Нагаєвський, Марина Нікітіна, Артем Чорноморов, члени Комітету Богдан Торохтій, Валерій Стернійчук, Володимир Тимофійчук, керівник секретаріату Комітету Олександр Старинець та член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Вадим Івченко, представники Офісу Генерального прокурора, Служби безпеки, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, обласних військових адміністрацій.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Державна архівна служба України презентує унікальний документ Національного архівного фонду: Гр...

Прочитайте повну статтю

У Замлинні на Волині відбулися майстерні польсько-українського примирення

Прочитайте повну статтю

День рибалки 2024: рибогосподарники отримали вітання з нагоди професійного свята

Прочитайте повну статтю

Підсумки тижня: команда ФДМУ провела успішних аукціонів на 33,21 млн гривень

Прочитайте повну статтю

Велика приватизація: Уряд затвердив стартові ціни та умови продажу готелю «Україна» та «Об`єдна...

Прочитайте повну статтю

Керівник психологічної служби МВС розповів у інтерв'ю, як дбають про ментальне здоров'я гвардій...

Прочитайте повну статтю

В Україні стартувало впровадження електронних протоколів для документування правопорушень у сфе...

Прочитайте повну статтю

Електронні консультації з громадськістю

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь