Дайджест роботи на полях МПС у Бахрейні за 13 березня: парламентська делегація на чолі з Олександром Корнієнком провела ряд зустрічей та відвідала штаб ВМС США


Березень 14
18:20 2023

«Зустрічі з делегаціями інших країн на 146-ій Асамблеї Міжпарламентського союзу — це можливість говорити про питання, проблеми й вирішення. Сьогодні провели ще ряд двосторонніх зустрічей із представниками парламентів інших держав», — наголосив насамперед Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко.

Під час зустрічі з представниками Бразилії українська парламентська делегація акцентувала, що Україна сьогодні, як ніколи, потребує підтримки всього світу у боротьбі проти російського агресора: «Ми готові закінчити війну, але на справедливих умовах». «Представники делегації цікавилися щодо ситуації в Україні й ставили конкретні питання — ми давали конкретні відповіді. Цю інформацію колеги привезуть до своєї країни», — проінформував Олександр Корнієнко. 

«Ми цінуємо солідарність усіх наших партнерів. Королівство Тонга розташоване далеко в Тихому Океані, проте не залишається байдужим до ситуації в Україні. Люди в найвіддаленіших куточках світу розуміють, хто насправді агресор і прагнуть підтримати нас. Дякуємо за те, що Океанія з нами», — зауважив, за результатами зустрічі з представниками Королівства Тонга, Перший віцеспікер. Під час зустрічі з парламентаріями з океанічної країни Тонго українські делегати домовилися про участь Верховної Ради України у набутті спостережницького статусу у Парламентській Асамблеї держав Океанії, до складу якої входить 13 держав.

Окрім того, під час розмови з делегацією Республіки Сейшельські Острови українські парламентарії привітали всі рішення країни підтримати резолюції щодо України в ООН. «Сьогодні відбулася перша зустріч між нашими парламентаріями. Сподіваюся, що ми матимемо регулярні контакти, які позитивно вплинуть на динаміку наших двосторонніх відносин. Одна з головних тем розмови під час зустрічі була щодо утворення спеціального міжнародного трибуналу», — зауважив Перший заступник Голови Верховної Ради України.

«Україна вдячна за всі слова підтримки Мексики. Із перших вуст розповіли актуальну інформацію та запросили приєднатися до Кримської платформи», — зазначив Олександр Корнієнко, додавши, що під час зустрічі було обговорено плани, серед яких поглиблення роботи з країнами Глобального Півдня.

Водночас відбулася двостороння зустріч із делегацією Ботсвани. «Ми зацікавлені в активізації парламентської співпраці між нашими країнами та двостороннього партнерства для протистояння широкому спектру регіональних та глобальних викликів і загроз», — акцентував, зі свого боку, Перший віцеспікер. Він повідомив, що також йшлося про продовольчу безпеку: «Завдяки спільним зусиллям наших та міжнародних партнерів «зернова угода» продовжує діяти і сьогодні. Але рф намагається завадити».

Під час зустрічі з делегатами з Бразилії та Ботсвани народні депутати України наголошували, що війна росії з Україною носить характер колоніальної війни й росія не визнає права українського народу на існування. Водночас у розмові з представниками Мексики та Бразилії йшлося про необхідність реформи ООН і Ради Безпеки ООН, зокрема.

У межах третього дня робочого візиту до Бахрейну українська парламентська делегація на чолі з Олександром Корнієнком також відвідала регіональний штаб ВМС США у Бахрейні та зустрілась із віцеадміралом, очільником Центрального командування ВМС США (NAVCENT), П’ятим флотом США та Об’єднаними морськими силами Бредом Купером.

Зараз NAVCENT очолює найбільші військово-морські навчання на Близькому Сході під назвою International Maritime Exercise 2023. Зона операцій П’ятого флоту США охоплює приблизно 2,5 мільйона квадратних миль акваторії: Перську затоку, Оманську затоку, Червоне море, частини Індійського океану та три критичні точки в Ормузькій протоці, Суецькому каналі та  Баб-ель-Мандебській протоці. Як зазначив член української делегації, народний депутат Олексій Жмеренецький, виклики цього регіону дуже схожі з викликами, які стоять перед Україною.

Окрім того, на полях 146-ої Асамблеї Міжпарламентського союзу у Бахрейні Перший віцеспікер Олександр Корнієнко виступив на General Debate. Він, зокрема, наголосив, що для встановлення миру в Україні запропоновано формулу миру Президента України Володимира Зеленського: «Вона складається з дуже простих кроків — від ядерної та продовольчої безпеки до сталого миру. Але насамперед російські війська мають бути виведені з України, маємо відновити наші міжнародно визнані кордони 1991 року, включно з Кримом».

Народна депутатка України, членкиня української делегації на 146-ій Асамблеї Міжпарламентського Союзу Леся Василенко виступила з промовою на відкритті засідання. Червоною рискою виступу парламентарки була тема військової агресії росії проти України, її наслідки для майбутнього нашої держави та світу, боротьба з нетолерантністю та побудова інклюзивних суспільств.

Леся Василенко наголосила, що у боротьбі з російською агресією Україна відчула, як ніхто, наслідки цієї війни, зокрема, дискримінацію та насильство.

Українські делегати, народні депутати України — Артур Герасимов та Олександр Мережко — взяли участь у засіданні Комітету зі сталого розвитку, на якому прийняли остаточну резолюцію з правками української делегації щодо захисту лісів і шкідливого впливу на світове довкілля російської агресії в Україні.

Члени української делегації, народні депутати — Альона Шкрум та Олексій Жмеренецький — взяли участь у засіданні Комітету миру та безпеки, де підтримали проект резолюції, ініційований делегаціями Аргентини та Бельгії щодо регулювання озброєнь зі штучним інтелектом (автономних систем озброєнь).

До складу делегації входять народні депутати України: Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, членкиня Комітету з питань екологічної політики та природокористування Леся Василенко, членкиня Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Альона Шкрум, членкиня Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Ольга Руденко, член Комітету аграрної та земельної політики Артур Герасимов, Голова підкомітету з питань антикорупційної політики у сфері цифрових інновацій та публічних даних Комітету України з питань антикорупційної політики Олексій Жмеренецький, член Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Санченко.

Довідково. Міжпарламентський союз (Inter-Parliamentary Union, IPU) є глобальною організацією національних парламентів. Заснована понад 133 років тому, як перша багатостороння політична організація у світі, що заохочує співпрацю та діалог між усіма націями.

Нині до МПС входять 178 національних парламентів і 14 регіональних парламентських органів. Він сприяє розвитку демократії та допомагає парламентам стати сильнішими, молодшими, гендерно збалансованими та більш представницькими.

Очікується, що під час 146-ї Асамблеї МПС у Бахрейні сотні парламентаріїв з усього світу візьмуть участь в обговоренні теми «Сприяння мирному співіснуванню та інклюзивним суспільствам: боротьба з нетерпимістю».

Під час Асамблеї МПС запропонує можливості для обміну передовим досвідом для сприяння інклюзії та підтримки мирного співіснування як передумови стійких, згуртованих і демократичних суспільств.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Катерина Павліченко провела робочу зустріч з Директоркою Центру запобігання конфліктам ОБСЄ Кет...

Прочитайте повну статтю

До 15 років ув’язнення засуджено правоохоронницю з Луганщини, яка перейшла на службу до окупант...

Прочитайте повну статтю

Війська рф здійснили повітряні атаки по Харкову та Лозовій, одна людина загинула, щонайменше 13...

Прочитайте повну статтю

ВАКС задовольнив позовну заяву Мін’юсту про застосування санкції до АТ «Невская Косметика». В д...

Прочитайте повну статтю

Поліція Києва затримала диверсантів, які на замовлення спецслужб рф спалили залізничну релейну...

Прочитайте повну статтю

Ворог знову поцілив по Харкову: поліція працює на місці влучання

Прочитайте повну статтю

Відновлено оформлення паспортних документів у закордонних підрозділах ДП «Документ»

Прочитайте повну статтю

Збройна агресія рф проти України завдала значної шкоди рибному господарству

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь