Дякуємо Парламенту Словаччини за чітку позицію про визнання росії державою-терористом і засудження викрадення рф українських дітей, – Віцеспікерка Олена Кондратюк


Березень 29
15:00 2023

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк в межах робочого візиту до Словацької Республіки зустрілася зі Спікером Національної ради Словаччини Борисом Колларом.

На початку зустрічі Олена Кондратюк висловила щиру вдячність Словаччині за всебічну військову, гуманітарну та політичну підтримку, яка надається нашій країні з перших днів повномасштабного вторгнення росії.

«Словаччина, зокрема, надала військової допомоги Україні на 10% свого оборонного бюджету, і входить до десятки країн-лідерів у світі за цим показником. Вдячні за надані серед перших системи ППО, літаки МіГ-29, бронетранспортери, САУ», – зазначила Олена Кондратюк.

Борис Коллар у відповідь розповів, що вже на другий день після масштабної агресії росії вони з Віцеспікером були на українсько-словацькому кордоні, та на місці допомагали вирішувати питання з прийомом вимушених українських переселенців. Депутати словацького Парламенту також прихистили у себе українські родини.

Окремо співрозмовники обговорили питання вступу України до ЄС та набуття Україною повноцінного членства в Союзі. 

«Висловила вдячність Словаччині за підтримку нашого кандидатства і прискореного членства. Борис Коллар наголосив, що Словаччина радо вітатиме Україну як повноправного члена Євросоюзу в разі виконання всіх умов вступу», – акцентувала Віцеспікерка українського Парламенту.

Від імені Верховної Ради України вона також подякувала Національній раді Словаччини за рішучу політичну підтримку українського народу: Парламент Словаччини зайняв чітку позицію, ухваливши резолюції про засудження агресії росії та визнання російського режиму терористичним, а рф – державою-спонсором тероризму. Національна рада також підтримує створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії рф проти України і засуджує ядерний шантаж росії.

«Щиро вдячна за ухвалену 28 березня резолюцію на захист викрадених росією і насильно депортованих українських дітей з вимогою про їх негайне повернення додому», – підняла під час зустрічі ще одну важливу тему для України Олена Кондратюк.

Спікер Національної ради Борис Коллар, зі свого боку, відзначив, що питання відновлення прав депортованих українських дітей є особливо важливим для Парламенту Словаччини. Також він запевнив Віцеспікерку, що Словаччина готова брати дуже активну участь у повоєнному відновлені та відбудові України.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Основні версії, які розглядають на цю хвилину: особиста неприязнь, громадсько-політична діяльні...

Прочитайте повну статтю

Перші результати розслідування вбивства Ірини Фаріон мають бути готовими до ранку - Ігор Климен...

Прочитайте повну статтю

Володимир Зеленський про замах на Ірину Фаріон: "Усі необхідні сили Нацполіції та СБУ задіяні,...

Прочитайте повну статтю

Ірина Фаріон, поранена сьогодні у Львові, від отриманих травм померла в лікарні

Прочитайте повну статтю

Володимир Зеленський: "Російський ракетний удар по Миколаєву. Станом на цей час відомо про пʼят...

Прочитайте повну статтю

Як подбати про безпеку під час відключень у літній період: прості правила

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: "Миколаїв. Ворог атакував середмістя, серед загиблих - дитина"

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: "Напад на Ірину Фаріон кваліфіковано як замах на умисне вбивство"

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь