Італія розпочала і готова до провідної ролі у виробництві сучасної зброї для України, - Віцеспікерка Олена Кондратюк зустрілася з Віцепрезидентом Палати Депутатів Італії


Липень 11
15:00 2024

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк провела робочу зустріч в Римі з Віцепрезидентом Палати Депутатів Італії Джорджо Муле.

На початку зустрічі Віцепрезидент підкреслив, що Прем'єр-міністерка Джорджа Мелоні та Уряд Італії займають чітку позицію підтримки України, як військової, так і в питаннях відбудови. “У Парламенті Італії також існує єдність між коаліцією та опозицією щодо підтримки України”, - запевнив Джорджо Муле.

Така єдність, зазначив він, допомогла у рішеннях про надання військової допомоги та розблокування 50 млрд доларів США для України за рахунок прибутків від заморожених російських активів. Для Італії пріоритетною є також відбудова України. На ці потреби виділено 450 млн. євро

Від імені Верховної Ради Олена Кондратюк подякувала Палаті Депутатів Італії за всебічну підтримку України. "Для нас критично важливими є рішення про посилення захисту українського неба за підсумками Вашингтонського саміту НАТО, передача Італією системи ППО - SAMP/T", - наголосила Віцеспікерка українського Парламенту.

Ще одне актуальне питання, яке було піднято на зустрічі - військово-промислове співробітництво. Особливо в контексті реалізації підписаної між країнами безпекової угоди та наближення членства України в НАТО.

"Україна покладає значні сподівання на інвестиції та співпрацю з італійським ВПК - одним із найрозвиненіших у світі. Нам потрібна технологічна перевага над агресором, адже ми не можемо конкурувати з рф людським ресурсом. Ми запрошуємо італійські компанії до посилення оборонно-промислового комплексу України в межах проєкту “Зброярі”, - підкреслила Олена Кондратюк.

Джорджо Муле своєю чергою повідомив, що військові підприємства, які працюють в Італії, компанії Rheinmetall та Leonardo - підписали спільну угоду про виробництво зброї для України.

Відвідування одного з цих підприємств, де виробляється і готується до відправки озброєння для потреб ЗСУ, передбачене програмою офіційного візиту Заступниці Голови Верховної Ради.

“Італія готова відігравати провідну роль та мобілізувати існуючий військово-технічний потенціал і ресурси для того, щоби озброїти Україну високоякісною сучасною зброєю”, - запевнив Віцепрезидент Палати депутатів Італії Джорджо Муле.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Катерина Павліченко провела робочу зустріч з Директоркою Центру запобігання конфліктам ОБСЄ Кет...

Прочитайте повну статтю

До 15 років ув’язнення засуджено правоохоронницю з Луганщини, яка перейшла на службу до окупант...

Прочитайте повну статтю

Війська рф здійснили повітряні атаки по Харкову та Лозовій, одна людина загинула, щонайменше 13...

Прочитайте повну статтю

ВАКС задовольнив позовну заяву Мін’юсту про застосування санкції до АТ «Невская Косметика». В д...

Прочитайте повну статтю

Поліція Києва затримала диверсантів, які на замовлення спецслужб рф спалили залізничну релейну...

Прочитайте повну статтю

Ворог знову поцілив по Харкову: поліція працює на місці влучання

Прочитайте повну статтю

Відновлено оформлення паспортних документів у закордонних підрозділах ДП «Документ»

Прочитайте повну статтю

Збройна агресія рф проти України завдала значної шкоди рибному господарству

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь