Євгенія Кравчук: Знайдені Міжнародною слідчою комісією ООН докази воєнних злочинів РФ мають стати основою для доведення в судах факту геноциду українців


Березень 17
18:13 2023

З кожним днем зростає кількість держав, які приєднуються до коаліції зі створення спецтрибуналу над РФ. Сьогодні вже 33 країни заявили про свою участь у коаліції. І в цій ситуації неприпустимі навіть натяки на переговори України з Росією. Ми впевнено йдемо до притягнення всіх винних до відповідальності, зокрема й за злочин геноциду проти українців.

Про це заявила народна депутатка, заступниця голови Комітету ВР із питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

«Депортація українських дітей росією - це геноцид у чистому вигляді. Більше того, після самої депортації дітей відправляють у так звані «навчальні табори», де намагаються стерти національну ідентичність. Дітям прищеплюють ідеї про «один народ» і забороняють говорити українською мовою», - сказала парламентарій.

За її словами, ми не повинні повторювати наративи російської пропаганди про те, що, мовляв, Міжнародна слідча комісія ООН не виявила ознак геноциду в діях росії на території України.

«Ця Комісія не ставила собі за мету шукати такі ознаки, вона приїхала в Україну шукати саме докази воєнних злочинів, і вони були знайдені. Тепер ці докази можуть бути основою для того, щоб довести в судах, що геноцид мав місце. Відповідно, наступним етапом буде дослідження саме злочинів геноциду. Це має бути інший склад, інша комісія ООН, інша процедура», - наголосила політикиня.

Вона додала, що геноцид очевидний, адже наші люди на окупованих територіях потерпають через те, що вони українці.

«Зараз усе це треба перевести в юридичну площину, зокрема використавши й докази цієї Міжнародної слідчої комісії ООН. Усе це цеглинка за цеглинкою веде до майбутніх вироків», - упевнена народна депутатка.

Також вона нагадала, що загалом ідея створення спецтрибуналу для росії почалася з поправки в резолюції ПАРЄ просто як заклик до країн-членів Ради Європи в кінці квітня минулого року.

«Зараз ми маємо 6 резолюцій ПАРЄ, 6 резолюцій Європарламенту - це все елементи політичної підтримки, наслідком якої є саме юридичні моменти. У Гаазі до початку літа має запрацювати Міжнародний центр із переслідування злочину агресії. Фактично це буде група слідчих і прокурорів України та ще шістьох держав у співпрацю з Євроюстом, які збиратимуть докази», - підсумувала парламентарій.  

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Постраждали цивільні громадяни: поліція працює на місці ранкових ударів по Харківщині

Прочитайте повну статтю

Крокуючи на риболовлю – дотримуйтесь норм вилову водних біоресурсів

Прочитайте повну статтю

Знищення ворожих укриттів – нічна робота «Вампіра» на Сіверському напрямку

Прочитайте повну статтю

Мінфін, Мінекономіки та Мінінфраструктури напрацьовують підходи щодо формування єдиного пріорит...

Прочитайте повну статтю

За матеріалами ДБР суд вчергове арештував яхту Медведчука «ROYAL ROMANCE»

Прочитайте повну статтю

Дійшли тільки до Тиси. На Закарпатті затримали 9 чоловіків призовного віку, одному викликали «ш...

Прочитайте повну статтю

Сергій Марченко: Бюджетна підтримка від Японії сягає $6,3 млрд з лютого 2022 року, із яких майж...

Прочитайте повну статтю

Схвалено рекомендації для розбудови безбар’єрної фінансової системи

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь