Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення безперервності здійснення правосуддя найвищим судом у системі судоустрою України


Березень 15
15:00 2023

Комітет з питань правової політики розглянув на своєму засіданні 14 березня 2023 року проекти законів про внесення змін до Закону України «Про  судоустрій і статус суддів» (щодо приведення положень Закону у відповідність до Рішення Конституційного Суду України від 18.02.2020 року №2-р/2020) (реєстр. №5456) та про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо врегулювання діяльності Верховного Суду та статусу суддів Вищих спеціалізованих судів України, які ліквідуються (реєстр. №5456-1).

Згідно з пояснювальними записками до законопроектів їхньою метою є приведення положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у відповідність до Рішення Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 року №2-р/2020 (яким визнано такими, що не відповідають Конституції України (є конституційними) деякі положення розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» зазначеного Закону, а також рекомендовано Верховній Раді України невідкладно привести положення законодавства України у відповідність до цього Рішення), тобто усунення інституційного дуалізму щодо функціонування найвищої інстанції судової гілки влади в Україні - Верховного Суду, врегулювання питання продовження суддівської кар’єри для суддів Верховного Суду України та суддів вищих спеціалізованих судів.

Для досягнення зазначеної мети авторами законопроектів пропонувалося внести зміни до законів України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Обговоривши положення законопроектів за реєстр. №№5456, 5456-1 з урахуванням висловлених до них зауважень і пропозицій, Комітет дійшов висновку про необхідність певного доопрацювання законодавчого регулювання порушеного у законопроектах питання. В зв’язку з цим Комітет вирішив подати на розгляд Верховної Ради України проект Закону про внесення змін до розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв’язку з Рішенням Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 року № 2-р/2020 щодо забезпечення безперервності здійснення правосуддя найвищим судом у системі судоустрою України, підготовлений народними депутатами України - членами Комітету, рекомендував парламенту включити його до порядку денного дев’ятої сесії Верховної Ради України та за результатами розгляду в першому читанні прийняти його за основу, в зв’язку з чим законопроекти за реєстр. №№ 5456, 5456-1 відхилити. Крім того, Комітет вважає необхідним застосувати частину першу статті 116 Регламенту Верховної Ради України.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Катерина Павліченко провела робочу зустріч з Директоркою Центру запобігання конфліктам ОБСЄ Кет...

Прочитайте повну статтю

До 15 років ув’язнення засуджено правоохоронницю з Луганщини, яка перейшла на службу до окупант...

Прочитайте повну статтю

Війська рф здійснили повітряні атаки по Харкову та Лозовій, одна людина загинула, щонайменше 13...

Прочитайте повну статтю

ВАКС задовольнив позовну заяву Мін’юсту про застосування санкції до АТ «Невская Косметика». В д...

Прочитайте повну статтю

Поліція Києва затримала диверсантів, які на замовлення спецслужб рф спалили залізничну релейну...

Прочитайте повну статтю

Ворог знову поцілив по Харкову: поліція працює на місці влучання

Прочитайте повну статтю

Відновлено оформлення паспортних документів у закордонних підрозділах ДП «Документ»

Прочитайте повну статтю

Збройна агресія рф проти України завдала значної шкоди рибному господарству

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь