Маємо привезти з Асамблеї ідеї для запровадження толерантності та інклюзивності для кожного з нас, кожної громади, кожної нації і усього світу, - Леся Василенко


Березень 13
18:12 2023

На цьому народна депутатка України, членкиня української делегації на 146-ій Асамблеї Міжпарламентського Союзу Леся Василенко наголосила у своїй промові на відкритті засідання.

Червоною рискою виступу парламентарки була тема військової агресії росії проти України, її наслідки для майбутнього нашої держави та світу, боротьба з нетолерантністю та побудова інклюзивних суспільств.

Леся  Василенко наголосила, що у боротьбі із російською агресією, Україна відчула, як ніхто, наслідки цієї війни, зокрема дискримінацію та насильство. 

«Викрадення дітей, знищення їхньої ідентичності, сексуальне насильство, зґвалтування жінок і не тільки — це зброя їхньої війни. Депортація і роз?єднання родин, нав?язування однієї мови, культури просто тому, що одна нація, одна країна вирішила, що вона краща і важливіша за інших. Це все приклади нетерпимості і ми бачимо важкі страждання українців щодня», — наголосила парламентарка у виступі.

Крім того, Леся Василенко наголосила, що російська агресія проти України триває майже 10 років, а протягом останнього року ненависть росії до всього українського виливається  у формі російських снарядів та ракет на наші міста та села.  

«Впевнена, багато з вас, можуть продовжити цей список злочинів. Нетерпимість має програти. Людяність та безтурботність повинні перемагати. Адже постає питання актуальності соціальних стандартів, де демократія також опинилася під загрозою», — підкреслила українська делегатка.  

Як Президентка Бюро жінок-парламентарок Міжпарламентського союзу, Леся Василенко підняла тему жіночого лідерства та ґендерного балансу у світовій політиці та на міжнародній арені. Вона згадала Першу леді України Олену Зеленську, яка надихає покоління жінок по всьому світу своєю внутрішньою силою та відданістю розбудові цілісного і інклюзивного суспільства.

«Подібних прикладів жіночого лідерства сьогодні бракує у світі. Жінки становлять лише 26,5% парламентаріїв, 11,3% глав держав, менше 10% глав урядів і менше 23% міністрів у всьому світі. Це означає, що 73% депутатів, 90% прем'єр-міністрів і 77% міністрів у світі — чоловіки. Ці цифри свідчать, що нам ще далеко до ідеальної моделі рівного та інклюзивного суспільства», — підкреслила народна депутатка. Принагідно вона закликала колег до більш активної діяльності, щоб досягти ґендерного балансу у політиці та лідерстві, адже світ потребує жінок, «для створення мирної моделі, рівності і толерантності». 

Насамкінець виступу Леся Василенко зазначила, що робота на багатосторонніх форумах, як-от Міжпарламентський Союз, дає поштовх до пошуку рішень та формування політичної волі для вирішення безпекових та цілої низки інших питань майбутнього світу.

«Ми з вами маємо ухвалити колективне рішення, щоби привезти з Асамблеї ідеї для запровадження толерантності та терпимості, інклюзивності та якості для кожного з нас, кожної громади,  кожної нації і усього світу», — закликала делегатів Асамблеї Леся Василенко. 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Друзі: версія улюбленого серіалу від прикордонників

Прочитайте повну статтю

Галина Михайлюк: У реаліях воєнного часу створення безпечного середовища у закладах освіти є од...

Прочитайте повну статтю

«Ветерани – майбутнє» – у столиці України відбувся форум, присвячений розвитку спортивної реабі...

Прочитайте повну статтю

Цього тижня на продаж виставлено активи банків, що ліквідуються, на 543 млн грн

Прочитайте повну статтю

Оголошення про продаж рухомого майна

Прочитайте повну статтю

Парламентська делегація Молдови відвідала Україну на запрошення Комітету з питань інтеграції Ук...

Прочитайте повну статтю

Олена Шуляк: Україні потрібні спроможні, заможні та інклюзивні громади

Прочитайте повну статтю

МВС України підтримало спортивні змагання «Київ Незламний» для військовослужбовців та ветеранів

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь