Міжнародне територіальне співробітництво органів місцевого самоврядування: стан та перспективи розвитку. Коментарі парламентарів за результатами круглого столу Комітету, який відбувся 11 червня на Черкащині


Червень 14
15:00 2024

Віталій Безгін, народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування підкреслює, що: «Наш Комітет продовжує наполягати, що міжнародне співробітництво і залучення міжнародних коштів – це ключове джерело наповнення місцевих бюджетів протягом наступних найближчих років. Саме тому ми продовжуємо просувати цю ідею серед територіальних громад та  сприяти їх навчанню щодо пошуку партнерів, підготовки і подачі заявок на участь у конкурсах на отримання фінансування в рамках програм та проектів європейських фондів. Вже найближчим часом плануємо організувати навчання для українських громад за участі представників програми Interreg Europe».

Вячеслав Рубльов, народний депутат України, голова підкомітету з питань регіональної політики та місцевих бюджетів наголошує: «Участь українських громад в реалізації програм та проектів міжнародного територіального співробітництва та налагодження співпраці з громадами, зокрема Європейського Союзу, стає невід’ємною складовою розвитку місцевого самоврядування та зміцнення його потенціалу. Завдяки такому співробітництву навіть в умовах воєнного стану з допомогою міжнародних партнерів можна шукати шляхи зміцнення стійкості громад, підтримувати розвиток партнерства і допомоги громадам, які постраждали внаслідок воєнних дій».

Віталій Войцехівський, народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування акцентує: «В питанні міжнародного територіального співробітництва громад не потрібно недооцінювати значення прямих міжмуніципальних звʼязків. Ми всі пам’ятаємо, як в перші дні широкомасштабного вторгнення саме завдяки таким горизонтальним звʼязкам наші громади дуже швидко, без будь-яких бюрократичних перешкод, отримали необхідну гуманітарну допомогу для внутрішньо переміщених осіб».

Дмитро Микиша, народний депутат України, член Комітету зауважує: «Місцеве самоврядування давно вже вийшло за рамки вирішення виключно питань місцевого значення. Зараз, у такий складний для країни час, громади та регіони активно працюють, в тому числі і на міжнародній арені. Численні контакти з муніципалітетами країн Європи, велика кількість міст-побратимів, широкий спектр різноманітних проектів співпраці - це лише мала частка того, що місцеве самоврядування робить для просування України в світі. І законопроект з реєстр. № 9450 допомагає на рівні законодавства цю співпрацю посилити».

Андрій Стріхарський, народний депутат України, голова підкомітету з питань житлової політики та захисту інвестицій в об'єкти будівництва зазначає: «Сьогодні Україна стикається з безпрецедентними викликами. Війна, розв'язана країною агресором, призводить до масових руйнувань, втрати життів тисяч українців. Співпраця з іншими країнами є вкрай важливою і необхідною в сьогоднішніх реаліях. Переконаний, що завдяки законопроектам з реєстр. №№ 9450, 10284, які ми сьогодні обговорюємо, активізується участь громад у різноманітних європейських програмах, покращиться координація між органами місцевого самоврядування та збільшиться ефективність співпраці з громадами країн Європейського Союзу. Хочу відзначити, що на сьогодні, на моєму виборчому окрузі є громади, які активно співпрацюють з міжнародними партнерами у питаннях реалізації різних проектів, отримання гуманітарної допомоги населенню, розширення співпраці з містами - побратимами, тощо. Це і Гуманітарний хаб в Городищі, і співпраця з Естонським центром міжнародного розвитку щодо підтримки та розвитку сільського туризму в Мліївській сільській громаді, і програми польської співпраці щодо підвищення компетенцій територіальних громад у сфері соціальних послуг у Степанецькій сільській громаді, взаємодія міст-побратимів Корсунь-Шевченківський та Гіфхорн (Німеччина), а також  Хойніце (Польща) тощо».

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Харківщина: внаслідок повторного російського удару загинули рятувальник та поліцейський

Прочитайте повну статтю

Дніпропетровщина: окупанти вчергове спрямували дрони по рятувальникам

Прочитайте повну статтю

Новий стрілецький батальйон поліції показав, як проходить військову підготовку

Прочитайте повну статтю

«Два стволи, досить непогано насипає» – бойові навчання Луганських прикордонників на зенітній у...

Прочитайте повну статтю

В госпіталі МВС відбувся NEURO REHAB SUMMIT 2024 спільно із Protez Foundation

Прочитайте повну статтю

На найвищій точці

Прочитайте повну статтю

Зусиллями прокуратури та громадськості захищено закарпатську полонину Боржава від незаконної за...

Прочитайте повну статтю

«Для МВС важливо створити системні умови інтеграції ветеранів в соціум завдяки спорту», - Леоні...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь