МВС взяло участь у зустрічі з родинами зниклих безвісти осіб за особливих обставин
Під головуванням заступниці Керівника Офісу Президента України Ірини Верещук відбулася зустріч з родинами Захисників, які зникли безвісти за особливих обставин. Участь у заході взяв Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов.
На запитання родичів захисників відповідали також представники Об'єднаного центру Служби безпеки України, Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, ЦУ ЦВС ГШ ЗСУ, Міноборони, Міністерства охорони здоров’я, ДНДЕКЦ МВС України, Головного бюро судово-медичної експертизи МОЗ та інші.
Під час зустрічі обговорювалися ключові питання, пов’язані з розшуком зниклих: механізмів пошуку безвісти зниклих, алгоритм взаємодії державних органів, які цим займаються, та механізм надання доступу до інформації про стан розслідування.
Артур Добросердов акцентував увагу на важливості постійної комунікації з Управлінням з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (Секретаріатом Уповноваженого) зокрема, щодо інформування про стан розшуку зниклих безвісти, про роботу Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин та його синхронізацію з інформаційними системами інших органів, уповноважених на облік та розшук осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Родини отримали роз’яснення щодо порядку звернень та процедур, які допомагають покращити пошукову діяльність і підвищити її результативність.
Нагадаємо алгоритм дій для розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин :
• звернутися із заявою про розшук до органів Національної поліції та надати всю наявну інформацію про зниклу особу (фотографії та інші деталі, які зможуть допомогти розслідуванню та встановленню місцезнаходження, документи, які підтверджують ступінь рідства);
• залишити свої контактні дані для того, щоби поліція могла поінформувати про нові обставини;• отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань для того, щоби знати, де і ким це провадження розслідується;
• важливо, щоби кровні родичі здали свої біологічні зразки для проведення молекулярно-генетичної експертизи та виведення ДНК-профілю. Ці дані будуть перевірені в Електронному реєстрі геномної інформації людини;
• звернутися до підрозділів Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими (ГУР МОУ), Об’єднаного центру з координації та звільнення (СБУ), Національного інформаційного бюро та Міжнародного комітету Червоного Хреста. Ці організації здійснюють обмін інформацією для забезпечення ефективного розслідування справи про зниклу особу.
Департамент комунікації МВС України