Олена Висоцька та Маргарита Сокоренко взяли участь у 1501‑му (DH) засіданні КМ РЄ щодо виконання рішень ЄСПЛ


Червень 18
15:14 2024

11-13 червня 2024 року заступник Міністра юстиції України Олена Висоцька та Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Маргарита Сокоренко взяли участь у черговому 1501-му (DH) засіданні Комітету міністрів Ради Європи (далі — КМ РЄ) щодо стану виконання державами рішень Європейського суду з прав людини (далі — ЄСПЛ). Під час засідання у форматі дебатів було розглянуто стан виконання Україною рішень ЄСПЛ у групі справ «Невмержицький/Мельник/Яковенко проти України» та «пілотного» рішення у справі «Сукачов проти України».

Вказана група справ стосується порушення статей 3 та 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі — Конвенція) у зв’язку з неналежними матеріально-побутовими умовами тримання осіб, які перебувають у місцях попереднього ув’язнення або в установах виконання покарань, та відсутність передбаченого законодавством ефективного засобу юридичного захисту у зв’язку з такими скаргами.

Крім того, під час засідання в письмовому порядку було розглянуто стан виконання Україною рішень ЄСПЛ у групах справ «Ігнатов/Корнейкова/Чанєв проти України», яка стосується різноманітних порушень статті 5 Конвенції у зв’язку з необґрунтованим та надмірно тривалим триманням під вартою, та «Балицький/Яременко проти України», яка стосується засуджень заявників у період 2002–2011 років на підставі зізнавальних показань, отриманих за відсутності адвоката та за обставин, які викликають підозру, що зізнання були отримані з порушенням права цих осіб не давати показання, а також права не свідчити проти себе.

Під час дебатів в межах звітування про хід виконання Україною рішень ЄСПЛ у групі справ «Невмержицький/Мельник/Яковенко проти України» та «пілотного» рішення у справі «Сукачов проти України» Олена Висоцька повідомила КМ РЄ, що попри військову агресію російської федерації Уряд України працює над приведенням законодавства у відповідність до сучасних стандартів виконання кримінальних покарань та пробації; удосконаленням організаційної структури установ, інфраструктури пенітенціарної системи; покращенням добробуту ув’язнених і скасуванням надмірних обмежень; оновленням підходів до виконання кримінальних покарань для створення гуманістичної системи.

Уповноваженим у справах ЄСПЛ Маргаритою Сокоренко повідомлено Комітет міністрів Ради Європи про законодавчі та адміністративні заходи, які вживаються Урядом України з метою вирішення проблеми, констатованої Судом у вказаній групі справ, зокрема про вжиті заходи з метою імплементації Стратегії реформування пенітенціарної системи (у тому числі про законодавчі ініціативи).

За результатами засідання КМ РЄ ухвалив рішення, в якому делегати:

Своєю чергою упродовж засідання в межах розгляду стану виконання рішень ЄСПЛ у групі справ «Ігнатов/Корнейкова/Чанєв проти України» Комітет припинив нагляд за виконанням рішення у справі «Чанєв проти України» враховуючи процедури, встановлені Законом № 2690-IX (законопроєкт № 4049), який усуває законодавчу прогалину, виявлену Судом щодо досудового тримання під вартою у період між закінченням розслідування та початком судового розгляду.

У своєму рішенні щодо вказаної групи справ делегати КМ РЄ, серед іншого:

Також КМ РЄ ухвалив рішення щодо групи справ «Балицький/Яременко проти України». Значним досягненням Уряду України є те, що за результатами розгляду заходів, вжитих на виконання рішень ЄСПЛ у вказаній групі справ, Комітет прийняв рішення перевести вказану групу справ з процедури посиленого нагляду до стандартного. Група справ «Балицький/Яременко проти України» перебувала під посиленим наглядом КМ РЄ з 2012 року.

Крім того, у своєму рішенні делегати:

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Харківщина: внаслідок повторного російського удару загинули рятувальник та поліцейський

Прочитайте повну статтю

Дніпропетровщина: окупанти вчергове спрямували дрони по рятувальникам

Прочитайте повну статтю

Новий стрілецький батальйон поліції показав, як проходить військову підготовку

Прочитайте повну статтю

«Два стволи, досить непогано насипає» – бойові навчання Луганських прикордонників на зенітній у...

Прочитайте повну статтю

В госпіталі МВС відбувся NEURO REHAB SUMMIT 2024 спільно із Protez Foundation

Прочитайте повну статтю

На найвищій точці

Прочитайте повну статтю

Зусиллями прокуратури та громадськості захищено закарпатську полонину Боржава від незаконної за...

Прочитайте повну статтю

«Для МВС важливо створити системні умови інтеграції ветеранів в соціум завдяки спорту», - Леоні...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь