Оперативне повідомлення щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин в господарствах Житомирської області станом на 30 березня 2023 року


Березень 31
12:12 2023

Фенологія культур.

  Озимі зернові –  відновлення вегетації        Ярі зернові – протруювання насіння      

  Озимий ріпак –  відновлення вегетації          Б/трави – відростання                                                                                                                                                                

  Сад – набухання, розпускання – бруньок           

На кінець ІІІ декади березня місяця спостерігалося різке погіршення погодних умов. Агрометеорологічні умови відзначилась різким переходом з сонячної теплої  погоди на хмарну, морозну погоду  з опадами дощу, мокрого снігу, хуртовиною. Вітер Північно-Західного напрямку 8-12м/с, з поривами до 25м/с. Показники температури повітря фіксувались на позначці термометра  вдень від  -4…+17°С (23-26.03.,  t +12…+17°С;  28-29.03.,  t  +1…-3°С),  вночі від  -3…+10°С(23-26.03.,  t +7…+10°С;  28-29.03.,  t  +2…-3°С).   

Середня температура ґрунту на глибині 10см. складала +3…+6°С . Сніговий покрив до 6 см. товщиною. Ґрунтовий покрив талий, на не засніжених місцях пришерхлий, подекуди незначне промерзання до 1-2 см. Протягом першої половини третьої декади березня тривала вегетація зимуючих культур, відмічалось відростання багаторічних трав. Проте в подальшому, під кінець третьої декади при зниженні температурного режиму в окремі дні  вегетація рослин відбувалась переважно в денні години, наразі припинилась. На поверхні ґрунту та в повітрі спостерігались заморозки інтенсивністю -2…-3°С.

Мінусові показники температури повітря до -3°С, які спостерігалися протягом двох діб (28.-29.03.) та за прогнозами спостерігатимуться ще наступної доби були не тривалими, загрози пошкодженню чи загибелі посівів озимих культур не становили. 

Запаси продуктивної вологи  в ґрунті були оптимальні: у метровому шарі ґрунту під озимими зерновими культурами на занижених місцях рельєфу полів містилось  265мм. продуктивної вологи, в 50см. шарі ґрунту містилось 140мм. продуктивної вологи, накопичення вологи в ґрунті продовжується, подекуди, переважно на занижених місцях рельєфу полів на посівах озимих культур спостерігається притерта льодова кірка.

В теплі та сонячні дні обстежено 250га площ озимих зернових. Виявлено гессенську та шведські мухи 1-2 екз/м². Кореневими  гнилями  уражено 6% рослин загальна площа ураження 12%. Септоріозом,  уражено 8% рослин, загальна площа ураження 10%. Борошнистою росою уражено 15% рослин, загальна площа ураження 19%.

З підвищенням температури та відновленням весняної вегетації  на озимих ріпаках також активно починають розвиватись хвороби. Бактеріозом коренів уражено 5% рослин.  Борошнистою росою 7% рослин, загальна площа ураження 14%. Альтернаріозом  10% рослин з розвитком хвороби 0,3%.,загальна площа ураження 16%. Переноспорозом уражено 5% рослин, загальна площа ураження 8%

Вже розпочали своє живлення і шкідники у весняному саду. Виявлено бруньковий довгоносик 0,5-1 екз/погоний метр гілки. На площах полуниці шкодять личинки травневого хруща 1-3 екз/м². 

Погодні умови (опади дощу, мокрого снігу з дощем) не сприяли розповсюдженню  мишоподібних гризунів.  Чисельність та ступінь пошкодження рослин гризунами на посівах озимих культур та багаторічних трав встановити не було можливим, не сприяли погодні умови.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Основні версії, які розглядають на цю хвилину: особиста неприязнь, громадсько-політична діяльні...

Прочитайте повну статтю

Перші результати розслідування вбивства Ірини Фаріон мають бути готовими до ранку - Ігор Климен...

Прочитайте повну статтю

Володимир Зеленський про замах на Ірину Фаріон: "Усі необхідні сили Нацполіції та СБУ задіяні,...

Прочитайте повну статтю

Ірина Фаріон, поранена сьогодні у Львові, від отриманих травм померла в лікарні

Прочитайте повну статтю

Володимир Зеленський: "Російський ракетний удар по Миколаєву. Станом на цей час відомо про пʼят...

Прочитайте повну статтю

Як подбати про безпеку під час відключень у літній період: прості правила

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: "Миколаїв. Ворог атакував середмістя, серед загиблих - дитина"

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: "Напад на Ірину Фаріон кваліфіковано як замах на умисне вбивство"

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь