Питання законодавчого забезпечення державного регулювання в сфері обігу та поводження з генетично модифікованими організмами обговорили у Комітеті з питань аграрної та земельної політики


Березень 15
18:12 2023

15 березня 2023 року у Комітеті з питань аграрної та земельної політики відбувся круглий стіл на тему: «Законодавче забезпечення державного регулювання в сфері обігу та поводження з генетично модифікованими організмами».

Під час круглого столу були обговорені напрацьовані робочою групою положення проекту Закону про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки (реєстр. №5839, ІІ читання).

Відповідні напрацювання були підготовлені з урахуванням пропозицій, наданих за результатами круглого столу 16 січня 2023 року, та зауважень Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України. Стосувалися вони, зокрема:

1)       уточнення термінології та повноваження окремих органів щодо затвердження відповідних порядків та форм документів,

2)       доповнення нормами щодо доступності і відкритості інформації для громадськості;

3)       уточнення статті щодо відповідальності та провадженнях у справах про порушення законодавства у сфері поводження з ГМО;

4)       встановлення критеріїв оцінювання ризику ГМО для здоров’я людини та критеріїв оцінювання ризику ГМО для довкілля,

5)       встановлення заборони для певних ГМО-культур: повна заборона для обігу кукурудзи, заборона на вирощування цукрових буряків та ріпаку на 5 років, а також, що з моменту набуття Україною членства в ЄС дозволяється використання лише тих ГМО, які дозволені в ЄС.

За результатами круглого столу учасниками було зазначено, що першим кроком реформування сфери ГМО відповідно до європейського законодавства буде ухвалення проекту Закону України про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки (реєстр. №5839).

У засіданні круглого столу взяли участь: народні депутати України - члени Комітету з питань аграрної та земельної політики, представники Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державної екологічної інспекції України, профільних громадських організації.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Державна архівна служба України презентує унікальний документ Національного архівного фонду: Гр...

Прочитайте повну статтю

У Замлинні на Волині відбулися майстерні польсько-українського примирення

Прочитайте повну статтю

День рибалки 2024: рибогосподарники отримали вітання з нагоди професійного свята

Прочитайте повну статтю

Підсумки тижня: команда ФДМУ провела успішних аукціонів на 33,21 млн гривень

Прочитайте повну статтю

Велика приватизація: Уряд затвердив стартові ціни та умови продажу готелю «Україна» та «Об`єдна...

Прочитайте повну статтю

Керівник психологічної служби МВС розповів у інтерв'ю, як дбають про ментальне здоров'я гвардій...

Прочитайте повну статтю

В Україні стартувало впровадження електронних протоколів для документування правопорушень у сфе...

Прочитайте повну статтю

Електронні консультації з громадськістю

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь