Платформа «Онлайн-моніторинг»: результати та перспективи подальшого розвитку


Жовтень 05
15:15 2023

У четвер, 5 жовтня, відбулася пресконференція на тему: Платформа «Онлайн-моніторинг»: результати та перспективи подальшого розвитку. Як зазначила в.о. Державного секретаря Мін'юсту Вікторія Васильчук, саме у цьому проєкті зійшлися воєдино чимало сучасних тенденцій: цифровізація адміністративних послуг, підтримка запиту суспільства до розширення процесу народовладдя, вдосконалення сучасного українського законодавства відповідно до європейських стандартів тощо.

«Закони змінюєш ти» — основний слоган платформи «Онлайн-моніторинг». Це цифрова платформа Мін'юсту для моніторингу нормативно-правових актів. Тепер кожен зацікавлений має розширені і спрощені можливості брати участь у формуванні державної правової політики — долучитися до написання цих нормативно-правових актів для подальшого опрацювання фахівцями.

Офіційно платформа функціонує вже пів року. За цей час на ній зареєструвалися понад 1200 користувачів, які можуть надсилати свої пропозиції щодо вдосконалення законодавства. З-поміж 400+ відповідей на анкети було отримано 85 таких пропозицій в рамках роботи над моніторинговим звітом-2023.

Як зазначив Єгор Разогрєєв, керівник експертної групи з цифрових трансформацій та юридичного дизайну Директорату цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Мін'юсту, вперше за 5 років процес отримання пропозицій від стейкхолдерів (у рамках роботи над моніторинговим звітом) здійснюється повністю онлайн. Тобто, вже можна говорити про 100-відсоткову цифровізацію цього процесу.

Крім того, вперше з моменту початку практичного впровадження моніторингу законодавства пропозиції та відповіді на анкети можуть надходити від громадян, які перебувають за кордоном. Наразі маємо такий розподіл надісланих пропозицій від користувачів платформи за географією: 90% — Україна, 10% — зарубіжні країни (Польща, США, Іспанія, Франція, Литва, Португалія).

Надалі ж на платформі «Онлайн-моніторинг» планується ввести функціонал «Статус пропозиції», аби користувач міг відстежити, що його пропозиція опрацьовується, врахована або ж не врахована. Також у подальшому платформа буде інтегрована в роботу інших державних органів, які займаються нормативним регулюванням своєї сфери.

Загалом моніторинг законодавства проводиться Мін'юстом за підтримки Проєкту ЄС «Право-Justice» вже п'ятий рік поспіль. За словами директора Директорату правосуддя та кримінальної юстиції Олександра Олійника, основними законодавчими документами, розробленими за результатами моніторингового дослідження низки проблем, стали 3 законопроєкти:

1) «Про судово-експертну діяльність» (зареєстрований у Верховній Раді);

2) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо цифровізації судочинства та удосконалення наказного провадження у цивільному судочинстві» (перебуває на розгляді Верховної Ради);

3) «Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження» (рекомендований Комітетом правової політики до першого читання).

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розстріляні росією: Андрій Сорока поїхав на завдання перед ротацією та не повернувся назад

Прочитайте повну статтю

Представники командування Національної гвардії відвідали бійців, які проходять лікування

Прочитайте повну статтю

Боронив східні кордони, тепер повернувся до улюбленої справи: історія прикордонника-кінолога

Прочитайте повну статтю

Топ-10 трендів у галузі аквакультури 2023 року: креветківництво

Прочитайте повну статтю

Держенергоефективності та “Schneider Electric Україна” домовилися про співпрацю задля впровадже...

Прочитайте повну статтю

Олександр Корнієнко: Нині є величезний шанс реформувати не лише законодавство та правову систем...

Прочитайте повну статтю

Тетяна Кірієнко: Співпраця з бізнес-асоціаціями завжди у фокусі уваги

Прочитайте повну статтю

Викрито озброєне злочинне угруповання рейдерів у Києві

Прочитайте повну статтю