Представники НААУ долучилися до роботи Наглядової ради Проєкту Ради Європи «Захист прав дітей під час війни і в післявоєнний період в Україні»


Березень 22
15:12 2023

Представники Національної асоціації адвокатів України: Голова Комітету захисту прав людини Ганна Колесник, її заступниця Тетяна Гнатюк, член Ради Комітету Сергій Лисак і керівник Центру «Адвокат дитини» ВША НААУ, заступниця Голови Комітету з сімейного права Лариса Гретченко долучилися до роботи Наглядової ради Проєкту Ради Європи "Захист прав дітей під час війни і в післявоєнний період в Україні".

В межах Проєкту 14 березня відбулася конференція на тему "Захист прав дітей під час війни та в післявоєнний період в Україні". Захід був організований Офісом Ради Європи в Україні за участі Уповноваженого ВРУ з прав людини та Уповноваженого Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації.

Основна мета конференції полягала у презентації підтримання та ресурсів, розроблених Радою Європи у 2022 році для органів влади, що працюють у напрямі захисту прав дітей в Україні. Водночас конференція мала на меті оцінити потреби в підтримці надалі під час війни та у післявоєнний період в рамах Проєкту Ради Європи, який триватиме до грудня 2024 року.

Під час конференцій обговорювалися питання щодо визначення ключових потреб національних зацікавлених сторін у захисті прав дітей в умовах війни, зокрема проблему примусової депортації дітей з окупованих територій, необхідність моніторингу дотримання прав дітей, які покинули територію України, труднощі в роботі з дітьми на деокупованих територіях.

Серед іншого, було розглянуто основні досягнення проєкту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» та презентовано ініціативи міжнародних партнерських організацій щодо захисту прав дітей в умовах війни.

Учасники конференції наголосили на важливості міжвідомчої співпраці та продовженні роботи за основними проєктами, чинними до війни, зокрема запровадження правосуддя дружнього до дитини, робота центрів Барнахус, підвищення кваліфікації фахівців, які працюють для дітей і разом з дітьми.

Також у цей же день відбулося перше засідання Наглядової ради Проєкту РЄ “Захист прав дітей під час війни та у післявоєнний період в Україні”, де були висловлені пропозиції щодо підвищення обізнаності та зміцнення потенціалу фахівців, що працюють для дітей і разом з дітьми.

“Адвокатура відіграє важливу роль у захисті прав дітей, і за принципом “трикутника правосуддя”, адвокати, поряд із представниками судової гілки влади і органів прокуратури, мають бути залученими як цільова аудиторія заходів, що реалізуються Радою Європи в Україні», - відзначила Лариса Гретченко.

Учасникам засідання Наглядової Ради Проєкту було представлено досвід реалізації Вищою школою адвокатури НААУ освітнього курсу “Адвокат дитини: від новачка до профі”, що включає базовий модуль з основ дружнього до дітей правосуддя, а також спеціалізовані модулі з питань надання правової допомоги дітям і захисту їх прав у різних сферах правовідносин. 

Під час засідання представники НААУ ознайомили учасників з роботою НААУ в питанні захисту прав дітей та висловили пропозиції щодо співпраці у межах реалізації цього Проєкту.

Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Катерина Павліченко провела робочу зустріч з Директоркою Центру запобігання конфліктам ОБСЄ Кет...

Прочитайте повну статтю

До 15 років ув’язнення засуджено правоохоронницю з Луганщини, яка перейшла на службу до окупант...

Прочитайте повну статтю

Війська рф здійснили повітряні атаки по Харкову та Лозовій, одна людина загинула, щонайменше 13...

Прочитайте повну статтю

ВАКС задовольнив позовну заяву Мін’юсту про застосування санкції до АТ «Невская Косметика». В д...

Прочитайте повну статтю

Поліція Києва затримала диверсантів, які на замовлення спецслужб рф спалили залізничну релейну...

Прочитайте повну статтю

Ворог знову поцілив по Харкову: поліція працює на місці влучання

Прочитайте повну статтю

Відновлено оформлення паспортних документів у закордонних підрозділах ДП «Документ»

Прочитайте повну статтю

Збройна агресія рф проти України завдала значної шкоди рибному господарству

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь