Роковини пам'яті жертв Голодомору і масових штучних голодів
23 листопада Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Ми згадуємо про мільйони людських життів, які Україна тоді втратила. Але пік смертності українців від голоду припав на першу половину 1933 року.
Історія нам каже, що до 1931 року радянська влада "колективізувала" 70% селянських господарств. У тому ж 1931 році у селян забрали майже весь вирощений урожай. У серпні 1932 року ухвалили “Закон про п’ять колосків”, яким “розкраданням” колгоспного майна вважалися навіть підібрані в полі кілька колосків. За це карали розстрілом, а більшовицькі військові загони обмежували пересування селян, забираючи в них можливість знайти харчі в іншому місці.
Нині, про цей скорботний період в житті українців ми згадуємо в реаліях нової боротьби за виживання української нації. І цього року ми втретє вшановуватимемо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної, такої ж геноцидної, війни росії проти України.
В роки великого Голодомору, замордовані голодом, виснажені й зневірені, українці не мали сил боротися за своє життя, та сьогодні – ми інші! Українці мужньо чинять спротив значно чисельнішому ворогу й розуміють, що у нас немає іншого вибору, ніж вистояти.
Ми пам’ятаємо уроки минулого, бо саме національна пам’ять робить нас сильними, незламними й гартованими історичним поступом народу.
Сьогодні, 23 листопада, День пам'яті жертв голодоморів. Сьогодні, о 16 годині, українці запалять свічку пам'яті й вшанують загальноукраїнською хвилиною мовчання жертв злочинного режиму, а ще - поділіться своїм теплом із захисниками України.
Ми пам'ятаємо! Ми сильні! Ми підтримуємо наших воїнів! Ми боремось за Україну! Все буде Україна!
Рада суддів України