Роксолана Підласа: Рекордне збільшення оборонного бюджету на 518 млрд грн продиктоване зростанням кількості військових і необхідністю їх повноцінного забезпечення до кінця року


Березень 16
21:01 2023

Після початку повномасштабного вторгнення бюджет України і його видаткова частина щомісяця потрапляє у площину рекордів, бо ми ще ніколи не витрачали так багато коштів. Наша видаткова частина збільшилася удвічі - фактично ще один звичайний бюджет ми витрачаємо зараз на оборону і при цьому Кабмін пропонує знову збільшити видатки на цей сектор на 20%.

Про це розповіла народна депутатка, голова парламентського Комітету з питань бюджету Роксолана Підласа.

Це безпрецедентне збільшення, і в історії України такого збільшення ще не було, що привертає до себе дуже багато уваги. 96% із тих коштів, які пропонує додати уряд, підуть безпосередньо на потреби ЗСУ, Нацгвардію, прикордонників, Головне управління розвідки. Тут є два фактори, чому потрібне таке збільшення. Перше - це зростання кількості військовослужбовців. Наприклад, у рамках проєкту «Гвардія наступу» планується сформувати 8 нових бригад, що потребує відповідного фінансування», - зазначила парламентарій.

За її словами, другий фактор, що впливає на бюджет, - це прогноз можливості ведення бойових дій до кінця 2023 року й забезпечення нашого війська всім необхідним на цей час.

Водночас народна депутатка наголосила, що всі витрати на оборону фінансуються із наших власних ресурсів - податкова, митниця, приватизація, а також запозичення на внутрішньому ринку через військові облігації.

«Усі власні ресурси ми спрямуємо зараз на потреби війська, а якщо будемо відчувати брак ресурсів, то будемо запозичувати на внутрішньому ринку. У бюджет уже закладено збільшення таких запозичень на 271 мільярд гривень, ця сума потрібна, щоби профінансувати всі наші видатки. Що стосується так званих цивільних видатків, то на них уряд буде здійснювати зовнішні запозичення, а також домовлятися про грантову безповоротну допомогу», - пояснила політикиня.

Вона додала, що у квітні очікується початок нової програми розширеного фінансування з МВФ. Це не покриє всю потребу бюджету, тому гроші шукатимуть в інших донорів.

«Минулого року значну підтримку нашого бюджету надавали Канада, Німеччина, Велика Британія, Європейський інвестиційний банк і Світовий банк. Я думаю, що уряд продовжить працювати з цими партнерами, щоб отримати підтримку від них. Крім того, Мінфін сподівається заощадити кошти на обслуговуванні державного боргу і збільшити надходження від двох видів податків - ПДФО та ПДВ на вироблені в Україні товари», - підсумувала Роксолана Підласа.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Державна архівна служба України презентує унікальний документ Національного архівного фонду: Гр...

Прочитайте повну статтю

У Замлинні на Волині відбулися майстерні польсько-українського примирення

Прочитайте повну статтю

День рибалки 2024: рибогосподарники отримали вітання з нагоди професійного свята

Прочитайте повну статтю

Підсумки тижня: команда ФДМУ провела успішних аукціонів на 33,21 млн гривень

Прочитайте повну статтю

Велика приватизація: Уряд затвердив стартові ціни та умови продажу готелю «Україна» та «Об`єдна...

Прочитайте повну статтю

Керівник психологічної служби МВС розповів у інтерв'ю, як дбають про ментальне здоров'я гвардій...

Прочитайте повну статтю

В Україні стартувало впровадження електронних протоколів для документування правопорушень у сфе...

Прочитайте повну статтю

Електронні консультації з громадськістю

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь