Розширено можливості подання заяв про пошкоджене чи знищене житло до міжнародного Реєстру збитків


Липень 10
12:17 2024

02 липня 2024 року Кабінетом Міністрів України було внесено зміни до Порядку подання заяв про відшкодування збитків, втрат чи шкоди, що завдані агресією Російської Федерації проти України, до Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України, засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі – Порядок). Зазначений Порядок призначений врегулювати механізм подання заяв про відшкодування збитків до Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України (далі – міжнародний Реєстр збитків), у відповідності до правил, встановлених міжнародним Реєстром збитків.

Як неодноразово зазначалося раніше, враховуючи значні обсяги збитків та велику кількість заявників, з огляду на особливості технічного впровадження міжнародного Реєстру збитків, а також в залежності від доступності доказів, які заявники можуть надати на підтримку своєї заяви, подання заяв щодо різних категорій збитків відкривається поетапно. Відповідно, зазначений Порядок також оновлюється разом з відкриттям нових технічних можливостей або нових категорій.

Наразі міжнародний Реєстр збитків розширює можливості подання заяв для всіх власників пошкодженого та знищеного майна, в тому числі тих, хто не має акту комісійного обстеження пошкодженого та знищеного майна, чи взагалі не звертався по допомогу за програмою єВідновлення і не планує чи не може це робити, тих чиє майно з певних причин не може бути зареєстроване в Державному реєстрі речових прав.

Це дозволить подати заяви про відшкодування збитків до міжнародного Реєстру збитків більшій кількості постраждалих.

Крім того, такі зміни дозволять подавати заяви щодо об’єктів нерухомого майна, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій.

При цьому, для подання заяв до міжнародного Реєстру збитків залишається обов’язковим дотримання таких умов:

Зараз завершується тестування такої можливості і найближчим часом подання заяв у відповідності до розширеного функціоналу стане доступним всім власникам пошкодженого внаслідок російської агресії житла.

Нагадуємо, що наразі постраждалі  можуть подавати свої заяви до міжнародного Реєстру збитків за категорією А3.1 «Пошкодження або знищення житлового нерухомого майна». Однак вже незабаром буде відкрита низка нових категорій, в тому числі пов'язаних з відшкодуванням шкоди, завданої смертю та зникненням близьких членів сім'ї, вимушеним внутрішнім переміщенням. Крім того, буде відкрито низку категорій, де заявниками виступатиме держава Україна та бізнес.

Подання заяв за новими категоріями також впроваджуватиметься поступово, про що буде оголошено публічно.

Загалом можливість подання заяв буде доступною щодо більш ніж 40 категорій збитків після затвердження відповідних документів Конференцією Учасників міжнародного Реєстру збитків.

Закликаємо слідкувати за оновленнями діяльності міжнародного Реєстру збитків на офіційному вебсайті.

Більше інформації

Подати заяву

Про заяви та порядок подачі

«Юстиція без бар’єрів» — ініціатива у межах Національної стратегії зі створення безбарєрного простору в Україні. Стратегія розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Катерина Павліченко провела робочу зустріч з Директоркою Центру запобігання конфліктам ОБСЄ Кет...

Прочитайте повну статтю

До 15 років ув’язнення засуджено правоохоронницю з Луганщини, яка перейшла на службу до окупант...

Прочитайте повну статтю

Війська рф здійснили повітряні атаки по Харкову та Лозовій, одна людина загинула, щонайменше 13...

Прочитайте повну статтю

ВАКС задовольнив позовну заяву Мін’юсту про застосування санкції до АТ «Невская Косметика». В д...

Прочитайте повну статтю

Поліція Києва затримала диверсантів, які на замовлення спецслужб рф спалили залізничну релейну...

Прочитайте повну статтю

Ворог знову поцілив по Харкову: поліція працює на місці влучання

Прочитайте повну статтю

Відновлено оформлення паспортних документів у закордонних підрозділах ДП «Документ»

Прочитайте повну статтю

Збройна агресія рф проти України завдала значної шкоди рибному господарству

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь