Верховна Рада України прийняла Закон щодо удосконалення виконання покарання у виді штрафу та громадських робіт


Листопад 23
12:05 2024

Верховна Рада України 20 листопада 2024 року прийняла в другому читанні та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення виконання покарання у виді штрафу та громадських робіт (реєстр. №9149).

Зазначеним Законом передбачено внесння зміни до Кримінально-виконавчого кодексу України та законів України «Про пробацію» і «Про виконавче провадження».

Зокрема, цим Законом передбачено доповнення Кримінально-виконавчого кодексу України новою статтею, згідно із якою засуджені до покарання у виді штрафу, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських чи виправних робіт, пробаційного нагляду та звільнені від відбування покарання з випробуванням оплачують витрати, пов’язані з виконанням судового рішення. Також визначено, що покарання у виді громадських робіт відбувається за місцем проживання засудженого або в межах міста чи області, в яких він проживає. Перелік об’єктів, на яких засуджені відбувають громадські роботи, визначає уповноважений орган з питань пробації за погодженням з органами місцевого самоврядування. До переліку таких об’єктів можуть бути включені підприємства, установи, організації будь-якої форми власності, крім приватної.

Крім того, вказаним Законом передбачено, що громадські роботи виконуються не більш як чотири години на день, а за заявою засудженого – до восьми годин на день, але не менше сорока годин на місяць, а неповнолітніми – не більше двох годин на день, але не менше двадцяти п’яти годин на місяць. Графік виходу на роботу засудженого встановлюється власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом за місцем відбування громадських робіт з урахуванням часу роботи (навчання) засудженого на основній роботі (навчанні) та режиму роботи підприємства, установи, організації за місцем відбування громадських робіт. Організація транспортування засудженого до обʼєкта відбування громадських робіт та у зворотному напрямку, якщо такий обʼєкт розташований поза межами району, міста, селища, села, де проживає засуджений покладається на власника підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган за місцем відбування засудженим покарання у виді громадських робіт.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

УІНП відкрив вуличну виставку присвячену Голодомору 1932-33 років

Прочитайте повну статтю

У Комітеті з питань економічного розвитку завершується підготовка до другого читання законопрое...

Прочитайте повну статтю

Український народ обрав власне майбутнє та щодня виборює його, — Олександр Корнієнко взяв участ...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України прийняла Закон щодо удосконалення виконання покарання у виді штрафу та гр...

Прочитайте повну статтю

Перший віцеспікер Олександр Корнієнко зустрівся з Міністром закордонних справ Чехії Яном Ліпавс...

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук взяв участь у 16-му Галіфакському міжнародному б...

Прочитайте повну статтю

Ольга Стефанішина зустрілася з представниками Всеукраїнської Ради Церков

Прочитайте повну статтю

​Роковини пам'яті жертв Голодомору і масових штучних голодів

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь