Віцеспікерка Олена Кондратюк: Верховна Рада України підтримує рішення Сеймасу Литви визнати російську ПВК «Вагнер» терористичною організацією


Березень 15
15:00 2023

Верховна Рада України вітає та підтримує рішення Сеймасу Литви визнати російську приватну військову компанію «Вагнер» терористичною організацією, яка становить загрозу безпеці держави та суспільства.

На цьому наголосила Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк, зазначивши, що за відповідну резолюцію Сейму одноголосно проголосували 117 депутатів та депутаток.

«Дякую пані Спікерці Вікторії Чмілітє-Нільсен і усім депутатам Парламенту Литви, які вкотре продемонстрували лідерство у  питаннях протидії та засудження російського тероризму. Сеймас також закликав інші країни визнати російську ПВК "Вагнер" терористичною організацією. Очікуємо, що відповідні резолюції, як і визнання росії державою- терористом, будуть прийняті більшістю парламентів країн ЄС та демократичного світу», – прокоментувала Олена Кондратюк.

Парламент Литви рішуче засудив використання будь-яких груп найманців, таких як «Вагнер», створених за підтримки російської влади, для здійснення злочинів агресії в Україні.

«Найманці приватної військової компанії «Вагнер» російської федерації, яка бере активну участь у бойових діях на боці агресора, вчиняють систематичні тяжкі злочини агресії – вбивства та катування мирного населення України, бомбардування житлових будинків та інших цивільних об'єктів, що прирівнюється до тероризму», – сказано у документі.

У резолюції також наголошується, що ПВК «Вагнер», заснована наближеним до президента рф путіна бізнесменом Євгеном Пригожиним, є тіньовим інструментом російської влади. Зокрема, вона безкоштовно отримує від російського уряду військову техніку та використовує російську військову інфраструктуру.

«Депутати окремо виступили за прийняття в Литві закону про запобігання тероризму. Він має передбачати конкретні критерії, на основі яких Уряд або уповноважена ним установа затверджуватиме список терористичних організацій, а також накладатиме відповідні санкції, які мають застосовуватися до осіб за участь у діяльності таких терористичних організацій», –  звернула увагу Віцеспікерка Олена Кондратюк.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

«Ветерани – майбутнє» – у столиці України відбувся форум, присвячений розвитку спортивної реабі...

Прочитайте повну статтю

Цього тижня на продаж виставлено активи банків, що ліквідуються, на 543 млн грн

Прочитайте повну статтю

Оголошення про продаж рухомого майна

Прочитайте повну статтю

Парламентська делегація Молдови відвідала Україну на запрошення Комітету з питань інтеграції Ук...

Прочитайте повну статтю

Олена Шуляк: Україні потрібні спроможні, заможні та інклюзивні громади

Прочитайте повну статтю

МВС України підтримало спортивні змагання «Київ Незламний» для військовослужбовців та ветеранів

Прочитайте повну статтю

Назавжди в строю: на Донеччині попрощалися із загиблим поліцейським Дмитром Петренком

Прочитайте повну статтю

На Миколаївщині проведено постакредитаційний моніторинг шести освітньо-професійних програм у сф...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь