Віцеспікерка Олена Кондратюк виступила у Народній раді та запросила Президентку Словаччини стати амбасадоркою повернення викрадених українських дітей


Березень 29
18:12 2023

На запрошення Спікера Народної ради Словацької Республіки Бориса Коллара Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк виступила у Парламенті Словаччини. 

«Моя особлива подяка Народній раді – за ухвалену резолюцію щодо повернення насильно депортованих українських дітей», – наголосила Віцеспікерка.

Олена Кондратюк зауважила, що нинішня війна довго готувалася російським агресором: «У його хворій голові викрадення дітей посідає особливе місце». Заступниця Голови Парламенту повідомила, що за останніми оновленими офіційними даними насильно вивезені у росію 19 514 українських дітей. «Діти, відібрані від батьків. Розлучені брати й сестри. Сироти та особливі діти, підло депортовані з дитячих будинків», – акцентувала вона. 

«Володимир Сагайдак живе на Півдні України, неподалік військового аеродрому Чорнобаївка, про який ви могли часто чути у новинах. Він очолює центр реабілітації особливих діток. Аби врятувати своїх вихованців від депортації, він підробляв їм документи і розселяв у родини вчителів, вигадуючи легенди», – поділилася історією під час виступу у Парламенті Словаччини Заступниця Голови Верховної Ради України. Вона зауважила, що це звучить як розповідь про порятунок єврейських дітей під час Другої світової війни, «але ні, це 21 століття, центр Європи». 

За словами Віцеспікерки,  рішучість міжнародної коаліції у документуванні фактів насильницької депортації українських дітей спричинила єдиний можливий фінал. 

«Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт путіна – керівника російської терористичної організації. Але цей ордер автоматично не поверне українських дітей додому», – зазначила Олена Кондратюк, закликавши всіх політиків світу об’єднати зусилля задля звільнення маленьких українців. 

Вона повідомила, що амбасадорками повернення українських дітей вже стали Президентка Європейського Парламенту Роберта Мецола та Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн, обидві багатодітні мами. 

«Запрошую маму двох доньок, Президентку Словаччини Зузану Чапутову, а також всіх депутаток і депутатів словацького Парламенту приєднатися до цієї ініціативи!» – наголосила під час виступу Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Друзі: версія улюбленого серіалу від прикордонників

Прочитайте повну статтю

Галина Михайлюк: У реаліях воєнного часу створення безпечного середовища у закладах освіти є од...

Прочитайте повну статтю

«Ветерани – майбутнє» – у столиці України відбувся форум, присвячений розвитку спортивної реабі...

Прочитайте повну статтю

Цього тижня на продаж виставлено активи банків, що ліквідуються, на 543 млн грн

Прочитайте повну статтю

Оголошення про продаж рухомого майна

Прочитайте повну статтю

Парламентська делегація Молдови відвідала Україну на запрошення Комітету з питань інтеграції Ук...

Прочитайте повну статтю

Олена Шуляк: Україні потрібні спроможні, заможні та інклюзивні громади

Прочитайте повну статтю

МВС України підтримало спортивні змагання «Київ Незламний» для військовослужбовців та ветеранів

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь