Віцеспікерка Олена Кондратюк зустрілася із депутатами Парламенту Словаччини: Повернення викрадених українських дітей з російської неволі — наше спільне завдання


Березень 09
15:00 2023

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк зустрілася із делегацією депутатів Національної Ради Словацької Республіки на чолі із пані Монікою Козеловою.

Депутатки, за словами Віцеспікерки, приїхали в Україну вперше і сьогодні відчули та почули, що таке масований ракетний обстріл росією Києва та України.

Словацькі парламентарки представляють різні комітети Національної Ради: з безпеки, гуманітарної політики, ЗМІ та культури. Під час зустрічі було порушено ряд питань важливих для подальшої співпраці обох парламентів.

Зокрема, Заступниця Голови Верховної Ради акцентувала увагу колежанок на важких гуманітарних викликах, з якими зіткнулася Україна внаслідок російської агресії.

«За останніми верифікованими даними Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця, росія викрала і вивезла 16 226 українських дітей, що є прямою ознакою геноциду. Їх примусово всиновлюють, змушують відмовлятися від української ідентичності», — розповіла Олена Кондратюк.

Словацькі депутатки своєю чергою розповіли, що допомагають Україні не лише політично, але й прихистили українських жінок та дітей у своїх домівках.

«Вони також привезли із собою картину Маленький Принц, присвячену українським дітям, яку власноруч намалювала пані Моніка. Дуже їй вдячна за це! Ми говорили про те, що усі українські діти, викрадені росією, носять синьо-жовтий шеврон у своїй серцях, як Маленький Принц на цій картині», — зазначила Віцеспікерка Парламенту України.

Водночас вона наголосила, що для депутатів обох парламентів дуже важливо, щоб усі українські діти були повернуті з російської неволі додому.

«Це наше спільне завдання разом із усіма країнами ЄС і демократичного світу. Зокрема, ми обговорили необхідність офіційного засудження Парламентом Словаччини викрадення українських дітей», — підкреслила Олена Кондратюк.

Крім того, під час зустрічі сторони говорили й про підтримку створення міжнародного спецтрибуналу щодо злочину агресії росії проти України і виплати репарацій, аби справедливість для України була відновлена.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Державна архівна служба України презентує унікальний документ Національного архівного фонду: Гр...

Прочитайте повну статтю

У Замлинні на Волині відбулися майстерні польсько-українського примирення

Прочитайте повну статтю

День рибалки 2024: рибогосподарники отримали вітання з нагоди професійного свята

Прочитайте повну статтю

Підсумки тижня: команда ФДМУ провела успішних аукціонів на 33,21 млн гривень

Прочитайте повну статтю

Велика приватизація: Уряд затвердив стартові ціни та умови продажу готелю «Україна» та «Об`єдна...

Прочитайте повну статтю

Керівник психологічної служби МВС розповів у інтерв'ю, як дбають про ментальне здоров'я гвардій...

Прочитайте повну статтю

В Україні стартувало впровадження електронних протоколів для документування правопорушень у сфе...

Прочитайте повну статтю

Електронні консультації з громадськістю

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь