Ювенальна юстиція: Делегація Офісу Генпрокурора обмінялася досвідом з колегами з Великої Британії в питаннях захисту дитини у кримінальному провадженні


Червень 18
15:04 2024

Делегація Офісу Генерального прокурора на чолі із заступницею Генпрокурора Вікторією Літвіновою здійснила робочий візит до Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії. Члени делегації провели низку зустрічей з представниками компетентних державних органів та неурядових організацій, які опікуються питаннями ювенальної юстиції. Мова йде як про роботу з дітьми-потерпілими, так і з неповнолітніми, які мають проблеми з законом. Окрема увага була зосереджена на воєнних злочинах проти дітей, а також механізмах повернення українських дітей, вкрадених росією.

В ході зустрічі із прокурорами Королівської прокурорської служби, які здійснюють переслідування у справах про злочини, вчинені дітьми, британські колеги поділилися найкращими практиками та розповіли про відмінності й особливості їхньої системи кримінальної юстиції. Також члени делегації мали плідні зустрічі із представниками Міністерства юстиції, з якими обговорили можливості міжвідомчого співробітництва, та представниками Законодавчої комісії Англії і Уельсу. Мова йшла про розробку і прийняття Закону про безпеку в мережі Інтернет, яким було введено обмеження та накладено зобовʼязання на онлайн-платформи щодо вжиття заходів з протидії незаконному або шкідливому контенту.

На зустрічі з відомою юристкою з прав людини, громадянських свобод і захисту дітей, директоркою Інституту прав людини Міжнародної асоціації юристів, баронесою Геленою Кеннеді Вікторія Літвінова подякувала за співпрацю в рамках ініціативи Bring Kids Back UA та наголосила, що її досвід є надважливим для зусиль України з повернення примусово депортованих росією українських дітей.

Під час візиту до офісу команди Guernica 37 зустрілися з Тобі Кадманом та Ібрагімом Олабі, обговорили підтримку з боку їхньої команди у розслідуванні воєнних злочинів проти дітей.

Також делегація провела зустрічі з представниками державних органів та неурядових організацій, які ведуть боротьбу із сексуальним насильством щодо дітей, а саме з відділом протидії сексуальному насильству Хоум-офісу Великої Британії, Центром експертизи сексуального насильства щодо дітей, а також організацією The Lighthouse, яка працює за моделлю «Барнахус» та надає підтримку дітям, які постраждали від сексуального насильства. 

В ході поїздки прокурори також ознайомилися з роботою Фелтемської установи покарань, направленою на перевиховання та реабілітацію неповнолітніх правопорушників. Відвідали магістратський та королівський суди в місті Оксфорд, де вивчили практику розгляду судових справ за участі неповнолітніх осіб.

Крім того, делегація відвідала Конференцію з питань модернізації кримінальної юстиції та зустрілася з колишнім прокурором Міжнародного кримінального суду, а нині – радником Генерального прокурора – Сером Говардом Моррісоном. 

Візит став можливим завдяки допомозі міжнародних партнерів Офісу Генпрокурора Global Rights Compliance та Pravo Justise.  

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Харківщина: внаслідок повторного російського удару загинули рятувальник та поліцейський

Прочитайте повну статтю

Дніпропетровщина: окупанти вчергове спрямували дрони по рятувальникам

Прочитайте повну статтю

Новий стрілецький батальйон поліції показав, як проходить військову підготовку

Прочитайте повну статтю

«Два стволи, досить непогано насипає» – бойові навчання Луганських прикордонників на зенітній у...

Прочитайте повну статтю

В госпіталі МВС відбувся NEURO REHAB SUMMIT 2024 спільно із Protez Foundation

Прочитайте повну статтю

На найвищій точці

Прочитайте повну статтю

Зусиллями прокуратури та громадськості захищено закарпатську полонину Боржава від незаконної за...

Прочитайте повну статтю

«Для МВС важливо створити системні умови інтеграції ветеранів в соціум завдяки спорту», - Леоні...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь