3 грудня - Міжнародний день без пестицидів


Грудень 03
15:00 2024

Вперше цей день було оголошене однойменною Міжнародною коаліцією боротьби з пестицидами (Pesticide Action Network (PAN) International) в 1998 році. Дату обрали не випадково. Саме 3 грудня 1984 року сталася катастрофа, коли після вибуху на заводі пестицидів в Індії (Union Carbide) в атмосферу стався викид смертельного газу. Трагедія призвела до більш ніж 200 тис. смертей, 20 тисяч - втратили зір та пів мільйона випадків важких недуг в наступні роки. Випадки хронічних захворювань досі трапляються серед тих, хто вижив. В усьому світі продовжується виробництво, розподіл та використання хімічних пестицидів, що має руйнівні наслідки для людини і довкілля. З третього грудня 1998 PAN в Азії та Тихоокеанському регіоні організувала кампанії та заходи разом зі своїми партнерами з 8 країн світу та місцевими адвокатами організації, в пам’ять про катастрофу та для підвищення громадської проінформованості про негативні наслідки використання пестицидів, а також для сприяння формування сталих альтернативних методів ведення сільського господарства без використання пестицидів. У попередні роки кампанія носила назву «День без пестицидів».

Мета відзначення цього дня – привернути увагу світової громадськості до вирішення проблем, що виникли в результаті виробництва та використання небезпечних хімікатів.

Під терміном «пестициди» тепер об’єднується близько 1000 хімічних сполук, на основі яких світова промисловість випускає більше 80 тис. продуктів. Загальне виробництво пестицидів у світі за різними джерелами сягає від 2 до 5 млн. тонн. В середньому на один гектар у світовому масштабі вноситься 0,3 кг пестицидів, а в країнах Західної Європи – більше 3 кг.

У другій половині ХХ століття пестициди широко використовувалися багатьма країнами для підвищення врожайності сільськогосподарських культур.

Однак, як з’ясувалося пізніше, промисловий випуск цих хімікатів приніс населенню планети більше шкоди, ніж користі. Незважаючи на збирання кращих врожаїв із сільських полів, використання пестицидів призвело до значного забруднення навколишнього природного середовища в цілому.

Саме пестициди, на думку експертів ООН, стали головною причиною «тихої катастрофи» стану ґрунтів в Європі.

Зараз на противагу «пестицидному» сільському господарству європейською спільнотою підтримується та розвивається «органічне» землеробство, засноване на поєднанні різних видів рослин, природному контролі над шкідниками, заміні хімічних добрив на органічні.

Ведення аграрного виробництва за методами органічного землеробства передбачає збереження ґрунтів, регулювання життєдіяльності, організацію біологічного контролю всіх агротехнічних заходів.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Роковини авіатрощі: у регіонах України вшанували пам’ять загиблих

Прочитайте повну статтю

ДБР повідомило про підозру «куратору» РПЦ в Україні, нардепу кількох скликань від «Опозиційного...

Прочитайте повну статтю

ДБР повідомили про підозру чинному судді Господарського суду Києва за рішення в інтересах мініс...

Прочитайте повну статтю

За матеріалами ДБР повідомлено про підозру нардепу, який організував своїм знайомим незаконне п...

Прочитайте повну статтю

Володимир Зеленський: "Хто допомагає російській державі, мають бути під таким тиском, щоб він б...

Прочитайте повну статтю

Другі роковини трагедії в Броварах: керівництво МВС вшанувало пам'ять загиблих

Прочитайте повну статтю

Проведено 270 обшуків: поліцейські повідомили про підозру фігурантам, які незаконно переправлял...

Прочитайте повну статтю

На Львівщині судитимуть правоохоронця, який вимагав гроші з місцевого, що зберігав наркотики, з...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь