30 березня: Ситуація в соціальній сфері станом на 20:00


Березень 30
21:17 2022

Проект «Поруч» уже об’єднав понад 300 психологів, які допомагають українцям прожити травми та глибокі рани війни. Спеціалісти проводять онлайн-зустрічі з батьками та підлітками, які пережили бойові дії. У разі якщо Ви психолог і маєте релевантний досвід роботи з батьками та дітьми, ми запрошуємо Вас долучитися до ініціативи. Для цього зареєструйтеся за посиланням. Для відібраних спеціалістів відбудуться навчальні вебінари, супервізії та інтервізії на визначенні теми.

Інститут педагогіки НАПН України запровадив освітній проект «Світ чекає крилатих», який надає доступ до навчальних матеріалів для забезпечення дистанційного освітнього процесу на період запровадження військового стану в Україні в закладах загальної середньої освіти. Головна особливість освітньої системи «Світ чекає крилатих» полягає в нових підходах до інтеграції змісту. Система ґрунтується на такій особливості дитини, як цілісне сприймання світу, а також побудована на засадах критичного мислення та діяльнісного підходу. Навчальні матеріали розраховані на учнів 1-4 класів. Ознайомитися з матеріалами можна за посиланням.

15 березня 2022 року Україна подала офіційну заявку на вступ до Асоціації фінансування інноваційних і дослідницьких мереж COST, а вже сьогодні, 30 березня, на запрошення Президента COST (професора Алейна Береца), заступник Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції Олексій Шкуратов і генеральний директор директорату науки та інновацій МОН Ігор Таранов взяли участь у 213-му Засіданні Комітету представників високого рівня COST, пунктом 8 порядку денного якого було визначено розгляд заявки України. За результатами голосування Україна стала 39 повноправним членом COST.

Заклади професійної (професійно-технічної) освіти 15 регіонів повністю поновили освітній процес у дистанційному форматі. Частково продовжено освітній процес у профтехах 8 областей. Не розпочато навчання у закладах П(ПТ)О 2 областей України. Заклади фахової передвищої освіти здійснюють навчання у 23 регіонах за дистанційною або змішаною формою. В одній області ЗФПО перебувають на канікулах. У 17 областях України продовжується навчання в закладах вищої освіти. Частково працюють ЗВО 3 регіонів, а на канікулах перебувають університети 3 областей.

Видавництво «Ранок» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» та партнерів з European Educational Publishing Group активно працює над тим, щоб українські підручники були доступні на безоплатних засадах для всіх школярів у Європі. Список країн і посилання на сайти видавництв, де можна завантажити підручники або інтерактивні матеріали:

Австрія – VERITAS;

Болгарія – PROSVETA;

Естонія – Koolibri Publishers Ltd.;

Латвія – Zvaigzne ABC;

Польща – Learnetic;

Чехія – Nakladatelství FRAUS;

Швеція – Natur & Kultur;

Швейцарія – Lehrmittelverlag Zürich. Перелік буде доповнюватися та згодом українські підручники будуть доступні майже у всіх країнах ЄС. Для деяких країн також планується друк паперових книг.

До 4 квітня 2022 року триває реєстрація на курс для освітян із міжнародного гуманітарного права (МГП). Міністерство освіти і науки України спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини розпочинають дистанційне навчання з курсу 5 квітня 2022 року. Метою курсу є підвищення фахового професійного та методичного рівня педагогів щодо розуміння головних положень МГП задля ідентифікації та фіксації порушень в умовах російсько-української війни, а також роз’яснення учнівству та широким верствам населення питань, пов’язаних із порушенням норм МГП у російсько-українській війні. Експрес-курс розраховано на 8 годин.

За час воєнного стану з районів активних бойових дій евакуйовано більше 10 тисяч дітей з вразливих категорій. Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України, повідомила, що станом на сьогодні у зв’язку з активними бойовими діями внаслідок широкомасштабного військового вторгнення Російської Федерації в Україну евакуйовано 10 224 дитини з вразливих категорій. З них, 6 548 дітей – це діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та інші діти, які цілодобово перебувають у закладах інституційного догляду, які знаходяться в підпорядкуванні Міністерства охорони здоров’я, Міністерства освіти та Мінсоцполітики. Ще 3 676 евакуйованих дітей – це діти з вразливих категорій, які перебувають у сімейних формах виховання: прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, під опікою, піклуванням, у патронатних сім’ях. 4 425 дітей переміщені в межах України у безпечні області. З них 3 640 – діти, які перебувають в закладах інституційного догляду, та 785 дітей з вразливих категорій, які перебувають у сімейних формах виховання. 5 799 дітей переміщені за кордон. З них 2 908 - діти, які перебувають в закладах інституційного догляду, та 2 891 - діти з вразливих категорій, які перебувають у сімейних формах виховання. В межах України найбільше дітей переміщено в Закарпатську, Львівську, Івано-Франківську області. Також діти перебувають у Дніпропетровській, Чернівецькій, Волинській областях. Щодо евакуації за кордон, то найбільше дітей з вразливих категорій прийняли: Польща, Німеччина, Румунія, Чехія, Італія, Іспанія. Також діти перебувають у Франції, Австрії, Болгарії, Литві, Греції, Бельгії, Латвії, Угорщині та інших країнах. Всі евакуйовані діти перебувають у безпеці, вони забезпечені житлом, харчуванням, медичними, освітніми послугами.

Мінсоцполітики спільно з ЮНІСЕФ запроваджують програму грошової допомоги вразливим родинам із дітьми Міністерство соціальної політики України разом із ЮНІСЕФ розпочинають багатоцільову програму грошової допомоги для незахищених родин із дітьми, які постраждали через війну та потребують фінансової підтримки. Додаткові виплати у рамках цієї програми мають посилити державні програми підтримки внутрішньо переміщених осіб, започатковані Урядом України. Згідно з дослідженнями, грошова допомога - ефективний інструмент реагування на потреби дітей. У довгостроковій перспективі вона допомагає зміцнити стійкість родини у стресовій ситуації, знижує вразливість до наступних криз. Допомогу зможуть отримати родини, що належать до таких категорій: 1. Родини, які мають трьох і більше неповнолітніх дітей, з яких принаймні одна дитина не досягла двох років; 2. Cім’ї з двома або більше дітьми, де одна дитина має інвалідність. Виплата складає 2 220 грн для кожного члена сім’ї на місяць, але не більше як для п’ятьох людей. Виплату даватимуть одноразово на три місяці, тобто суму за три місяці одним платежем. Ця виплата буде здійснюватися визначеним категоріям додатково до виплат, які проводяться за державними програмами, зокрема додатково до виплати внутрішньо переміщеним особам на проживання. Подати заявку на отримання допомоги можна на сайті: register.unicef.org. Якщо виникнуть труднощі або додаткові питання, треба звернутися на гарячу лінію “Спільно” за номером: 0800600017 (безоплатно, працює щодня з 8:00 до 22:00) На сайті необхідно заповнити анкету та обов’язково перевірити коректність внесених даних. Зокрема, потрібно буде надати інформацію про всіх членів сім’ї та банківський рахунок, на який буде здійснюватись виплата. Переказ має надійти за 4 тижні після подання заявки. Фахівці ЮНІСЕФ і партнери розглянуть кожну заявку й перевірять достовірність інформації та відповідність усім критеріям. Учасникам Програми надійде СМС про ухвалене рішення. Наразі розглядається можливість розширити програму на інші вразливі категорії сімей.

В Україні працює гаряча лінія емоційної підтримки Міжнародної організації з міграції за номером 0 800 211 444. Через повномасштабне вторгнення рф до України українцям довелося повністю змінити своє життя. Вимушена зміна місця проживання, розлука та втрата зв‘язку з рідними та близькими, постійне переживання та страх — далеко не повний список проблем, з якими зараз зіткнулися сотні тисяч українців. МОЗ нагадує, що в Україні працює безоплатна та анонімна допомога фахових психологів за номером 0 800 211 444. На гарячій лінії працюють кваліфіковані психологи, які готові допомогти впоратися із психологічними проблемами. Підпишіться на офіційний канал МОЗ в Telegram. Отримуйте першими новини на тему охорони здоров'я і не тільки.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Співробітників Держаудитслужби відзначили державними нагородами

Прочитайте повну статтю

Мін’юст попередив ризик відчуження та зменшення вартості активів, що заявлені в позові про заст...

Прочитайте повну статтю

«Започатковуємо платформу для діалогу між органами сектору безпеки та міжнародними партнерами»,...

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 7 від 27 січня 202...

Прочитайте повну статтю

Міграційники Чернігівщини виявили та видворили громадянина російської федерації

Прочитайте повну статтю

В УДМС Хмельниччини вкотре провели онлайн-навчання для працівників територіальних підрозділів с...

Прочитайте повну статтю

Міжфракційне депутатське об’єднання Верховної Ради України «За Демократичну Білорусь!» закликал...

Прочитайте повну статтю

Мін’юст подав позов про застосування санкції у виді стягнення в дохід держави активів російсько...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь