$31 млн на Сили оборони України: АРМА закупило Військові облігації


Липень 10
15:03 2024

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) вперше здійснило закупівлю Військових облігацій в іноземній валюті на суму 31 мільйон доларів США. Ця операція є продовженням успішної практики ефективного управління арештованими коштами, зокрема, для підтримки оборони України. Така закупівля забезпечить українську армію найнеобхіднішим: зброєю, боєприпасами, технікою, продовольством та медикаментами.

"Ця закупівля – це наш черговий внесок у поразку росії та зміцнення обороноздатності України. Це не лише зміцнює фінансову базу оборонного сектору, але й демонструє, як державні установи можуть ефективно діяти в умовах війни", - підкреслила Голова АРМА Олена Дума.

У загальну суму закуплених облігацій входять, зокрема, арештовані кошти російських підсанкційних осіб та компаній. Йдеться про офшорні компанії повʼязані з Михайлом Фрідманом та Петром Авеном, букмекерську компанію "1xbet", а також 1 мільйон доларів колишнього голови обласної військово-лікарської комісії.

Варто відзначити високу ефективність цієї закупівлі - середньозважена дохідність придбаних ОВДП у доларах США складає 4,6%, що перевищує дохідність за валютними депозитами. З початку 2024 року АРМА придбало військових облігацій на суму 1,7 млрд грн та 31 млн дол. США, що в сукупності становить майже 3 млрд грн у гривневому еквіваленті. Загальний обсяг ОВДП в портфелі АРМА досяг рекордної позначки у 5,5 млрд грн в еквіваленті.

Нагадаємо, що за ініціативи АРМА були внесені законодавчі зміни, які дозволили Агентству здійснювати закупівлю ОВДП за рахунок арештованих коштів в іноземній валюті. Згодом, Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням погодив АРМА купівлю військових облігацій на рекордну суму - майже 38 мільйонів доларів США. Було заплановано використати 31 мільйон доларів США та 6,5 мільйонів євро арештованих коштів, які розміщуються на рахунках Агентства. Поточна операція на $31 млн є реалізацією доларової частини цього плану. 

ТЕГИ: Олена Дума АРМА Olena DUMA

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Харківщина: внаслідок повторного російського удару загинули рятувальник та поліцейський

Прочитайте повну статтю

Дніпропетровщина: окупанти вчергове спрямували дрони по рятувальникам

Прочитайте повну статтю

Новий стрілецький батальйон поліції показав, як проходить військову підготовку

Прочитайте повну статтю

«Два стволи, досить непогано насипає» – бойові навчання Луганських прикордонників на зенітній у...

Прочитайте повну статтю

В госпіталі МВС відбувся NEURO REHAB SUMMIT 2024 спільно із Protez Foundation

Прочитайте повну статтю

На найвищій точці

Прочитайте повну статтю

Зусиллями прокуратури та громадськості захищено закарпатську полонину Боржава від незаконної за...

Прочитайте повну статтю

«Для МВС важливо створити системні умови інтеграції ветеранів в соціум завдяки спорту», - Леоні...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь