350 мільйонів доларів протягом 2 років спрямував Світовий банк до Державного бюджету України на підтримку соціальних програм, визнаючи їх ефективність
Міністр соціальної політики України Марина Лазебна та фахівці Мінсоцполітики під час зустрічі з представниками Світового банку обговорили результати співпраці за два роки та основні напрямки нового ширшого стратегічного партнерства на наступні 5 років.
Марина Лазебна відмітила тісну та плідну співпрацю протягом складних 2020 та 2021 років, в результаті якої Уряд України отримав підтримку у реалізації необхідних програм соціального захисту для найбільш незахищених категорій людей в рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».
«Протягом 2020 та 2021 років Світовий Банк спрямував близько 350 мільйонів доларів США на підтримку соціальних реформ в Україні та програм соціального захисту. Таке визнання нашими міжнародними партнерами ефективності політики та заходів, запропонованих Урядом, дозволило мільйонам людей отримати необхідну допомогу. І за це ми щиро вдячні. Також, в результаті виконання ряду погоджених індикаторів, до нового року ще 15 мільйонів доларів надійде до Державного бюджету», - зазначила Марина Лазебна.
Аруп Банерджі, Директор представництва Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України, відмітив, що паралельно з вирішенням невідкладних завдань в сфері соціального захисту, які постали перед країною у зв’язку з пандемією COVID-19, Уряд приділив увагу довгостроковим системним реформам. «Без такого відповідального лідерства та потужної роботи всієї команди Мінсоцполітики Україна була б зараз в іншому стані», - зазначив він.
Сторони обговорили три основні напрямки стратегічного партнерства на наступні 5 років:
- Запровадження системи базового гарантованого доходу для непрацездатних, уніфікація мінімальних пенсійних гарантій та правил індексації всіх пенсій на рівні законодавства.
- Впровадження та розбудова обов’язкової накопичувальної пенсійної системи, її інфраструктури.
- Інвестиції у розвиток соціальних послуг у громадах, оптимізацію та цифровізацію системи соціальних виплат.
Детальний план співпраці сторони домовились напрацювати на початку 2022 року.