4500 осіб під санкціями, найбільший у світовій історії пакет персональних санкцій та санкційний портал: результати роботи МРГ за 100 днів
Уже 100 днів Міжвідомча робоча група (МРГ) з питань реалізації державної санкційної політики працює над тим, щоб фізичні та юридичні особи, які розв’язали та забезпечують ведення війни проти України, потрапили під санкції, стали “нерукопожатними” не лише в Україні, а і у всьому цивілізованому світі. За координації Першого віце-прем’єр міністра Юлії Свириденко напрацьовані НАЗК матеріали щодо причетних до війни росіян та білорусів передаються до СБУ, яка верифікує їх та після схвалення МРГ надсилає до РНБО для накладення санкцій.
За час роботи МРГ накладені санкції на майже 4500 тис осіб (3113 фізичних та 1374 юридичних), які введені в дію указами президента.
Зокрема, МРГ схвалила найбільший в історії пакет персональних санкцій – понад 3 800 осіб із рф та білорусі (включно з віддзеркаленням санкцій, ухвалених союзниками України). Цей пакет ліг в основу рішень РНБОУ, що були введені в дію 19 жовтня відповідними Указами Президента України.
Серед тих, хто вже потрапив під санкції:
Хто наступні кандидати на санкції?
МРГ опрацювала та рекомендувала до розгляду РНБОУ пропозиції щодо запровадження санкцій щодо ще понад 6000 осіб:
Яка роль НАЗК у робочій групі та санкційній роботі загалом?
З перших днів війни НАЗК в умовах воєнного стану надає експертно-аналітичну допомогу Міністерству закордонних справ України (МЗС) та органам, наділеним ст. 5 Закону України «Про санкції» правом виносити на розгляд РНБО пропозиції щодо застосування санкцій, ідентифікуючи осіб, причетних до розв’язання та сприяння військовій агресії російської федерації проти України.
Процес ідентифікації кандидатів на санкції та роль НАЗК у цьому визначені в Дорожній карті індивідуальних санкцій, підготовленій Міжнародною робочою групою з питання санкцій проти росії (Група Єрмака-Макфола), створеною за ініціативи Президента України.