5 жовтня Верховний Суд продовжить розгляд справи щодо банкрутства копанії, яка називає себе правонаступницею "Укрінбанку"
5 жовтня о 15:00 Верховний Суд продовжить розгляд справи щодо банкрутства ПАТ "Укрінком" (справа №913/266/20) – компанії, створеної акціонерами ПАТ «УКРІНБАНК» під виглядом правонаступниці банку, хоча таке «правонаступництво» не передбачене законодавством.
Всі ознаки вказують на те, що ПАТ "Укрінком" намагається піти у контрольоване банкрутство і у такий спосіб уникнути розрахунків з кредиторами банку. Нагадаємо, що сума акцептованих вимог кредиторів ПАТ «Укрінбанк» станом на 01.09.2023 р. перевищує 3 млрд грн.
Зокрема, державі не повернуто 1,8 млрд грн, виплачених вкладникам банку Фондом гарантування! Оскільки виплати гарантованого відшкодування Фонд здійснював за рахунок кредитних коштів, залучених у держави.
Докладно про суть справи – за посиланням.
Довідково: 24 грудня 2015 р. Національний банк України ухвалив рішення «Про віднесення Публічного акціонерного товариства «УКРІНБАНК» до категорії неплатоспроможних»; 25 грудня 2015 р. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб запровадив у банку тимчасову адміністрацію. На сьогодні вкладникам ПАТ «Укрінбанк» Фонд виплатив 1,76 млрд грн.
У 2016 р. колишні власники Банку ініціювали декілька судових процесів з оскарження процедури його виведення з ринку, а 13 липня 2016 р. до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) внесено зміни, якими юридичну особу ПАТ «УКРІНБАНК» перереєстровано як ПАТ «Укрінком» - небанківську юридичну особу за новою юрадресою. Активи ПАТ «УКРІНБАНК» були виведені під контроль ПАТ «Укрінком», внаслідок чого розрахунки з кредиторами зупинено.
Водночас, рішення Великої палати Верховного Суду від 10 грудня 2019 р. у справі №925/698/1 та Закон №590-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності», ухвалений у 2020 р., визначають, що припинення банком банківської діяльності можливе виключно у порядку, передбаченому Законом «Про банки і банківську діяльність» та Законом «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»; банківське законодавство не передбачає правонаступництво у разі ліквідації банку; процедура виведення банку з ринку не може бути зупинена, у тому числі у випадку, якщо через виведення фінансової установи з ринку були порушені права власників і колишніх власників банку.