«Аби картопля смакувала, її слід правильно зберігати», – Сергій Меженов, фахівець управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області
Фітофтороз, гниль та парша – хвороби, які найбільше вражають картоплю, якщо її зберігати неправильно. Аби овоч смакував протягом року, варто подбати про його захист, розповів Суспільне: Черкаси фахівець управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Сергій Меженов.
Викопати та зібрати врожай – це частина роботи. Важливо картоплю правильно зберегти на зиму та весну.
Найперше – це треба сховище. Щоб провітрювання, температурний режим дотримувався, очищення та дезінфекція приміщення проводилися. Тоді картопля добре зберігається.
Якщо не дотримуватися цих правил, овоч хворітиме, пояснив провідний спеціаліст відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Сергій Меженов:
"Це грибкові та бактеріальні хвороби картоплі. До грибкових хвороб належить фітофтороз, парша, фомозна та фузаріозна гнилі. До бактеріальних – кільцева гниль картоплі та мокра гниль картоплі".
Аби смакувати стравами із картоплі весь рік, потрібно врахувати наступне:
"Після збору врожаю потрібно прибирати бадилля, щоб не залишалося ніяких рослинних решток на городі. Адже саме вони є джерелом інфекції. У сховищі має бути стабільна температура – плюс 2-5 градусів за Цельсієм. Також необхідно ретельно здійснювати перебирання картоплі та старатися, щоб було якомога менше механічних пошкоджень", – додав Сергій Меженов.
Уражену картоплю слід утилізувати, додав фахівець. Їсти її теж не варто, бо не має хороших харчових властивостей.