Адвокати та психологи розповіли про планування та мотивацію у житті сімейного адвоката


Грудень 23
17:15 2021

20 грудня у НААУ відбувся круглий стіл на тему «Тайм-менеджмент сімейного адвоката». Проведення дискусії ініціював Комітет з сімейного права НААУ спільно із Центром з сімейного права ВША НААУ.

З вітальним словом виступила модератор заходу Людмила Гриценко. Адвокат розповіла про актуальність заходу, а також відзначила, що зовсім скоро Новий рік, а отже, час аналізувати діяльність за 2021 рік і планувати роботу на наступний. Тому тема заходу є доречною саме у такий час.

У першій доповіді Мар’яна Назаренко розкрила питання, чому важливо структурувати свій час, планувати свій ранок завчасно та що буде, якщо цього не робити. Також спікер розповіла, який вид планування використовує вона та чи допомагає їй робоче планування в особистому житті. Адвокат поділилася секретом про те, як встигнути зробити все заплановане і трошки більше, при цьому не перегоріти.

Під час виступу Ольга Філатова зазначила: “У сучасному світі у людей неймовірно важливим є баланс між роботою та особистим життям. Сучасний світ вимагає від нас розвитку у всіх сферах свого життя, як у професійному, так і в особистому житті. Якщо порушити цей баланс, то це може неминуче призвести до стресу, професійного вигорання, проблем у кар’єрі і вдома. А отже, потрібно правильно вміти організовувати свій робочий та неробочий час!”.

Людмила Гриценко розповідала про важливість довгострокового планування як в особистому, так і в професійному житті. Для організації довгострокового планування Людмила рекомендувала скористатися таким алгоритмом:

1) визначити для себе 5 - 7 основних сфер життя (наприклад: особистий розвиток, професійне середовище, взаємовідносини в сім’ї/родині, взаємовідносини з друзями, подорожі тощо);

2) обдумати і написати, як і де Ви б хотіли бачити себе у кожній сфері через 20/10 років. Опис має бути детальним і вимірюваним;

3) скласти «ретроспективний» план/алгоритм дій з майбутнього до сьогодення з фокусом на тому, які навички та ресурси необхідно мати/здобути для досягнення цілі. Також у план доречно включити місця здобуття навичок та можливі джерела поповнення ресурсів;

4) кожного року обирати одну з важливих сфер життя і фокусуватися на її розвитку, проте паралельно розвивати й інші. Під словами «фокусуватись на її розвитку» мається на увазі визначити чіткі вимірювані цілі, яких бажаєте досягти, і скласти маршрут, як саме Ви будете досягати вказаних цілей. Бажано всередині року робити проміжне резюмування, в кінці року – підбивати підсумки.

Психолог Катерина Бояршинова вказала, що щільність інформаційного поля та швидкість осучаснення наукових досліджень, соціальна турбулентність (яка є ознакою адаптації до умов нової нормальності) - все це є вагомими чинниками зростання кількості психоемоційних порушень.

Сталість розвитку професійних компетентностей у сучасних умовах, за дослідженнями, значною мірою пов’язана з усвідомленням особливого значення soft skills.

У розмові про визначення пріоритетів тайм-менеджменту йшлося про чинники, які впливають на формування збалансованого розподілу часу. Психолог рекомендувала визначати пріоритети за такими критеріями:

1) термінові, важливі справи;

2) нетермінові важливі справи;

3) термінові неважливі справи:

4) нетермінові неважливі справи.

Далі з урахуванням визначених вище пріоритетів треба зрозуміти, що у повсякденному професійному та особистому житті сімейного адвоката є чотири умовні квадранти:

1) необхідності;

2) якості;

3) умовної терміновості;

4) часових втрат.

Пані Катерина акцентувала увагу учасників та учасниць на такому твердженні: “Чим більше розвинена сфера, тим частіше вибір пріоритетів припадатиме на її користь”.

У своєму виступі Марина Саєнко звернула увагу на необхідності розуміння цілей використання інструментів тайм-менеджменту, важливості гнучкого планування робочого дня та делегування задач членам команди. Також спікер поділилася окремими техніками, які допомагають адвокатам підтримувати власний ресурсний стан і бути ефективними.

Відповіддю на майже риторичне запитання “то який же все-таки баланс між дисципліною та мотивацією” за результатами круглого столу стали слова про те, що баланс дисципліни та мотивації існує, і для кожного він буде особистим. Проте в цілому саме з якісної і вчасної мотивації та самомотивації проростають навички й підходи до напрацювання системної дисципліни.

За підсумками обговорення, учасники та учасниці не тільки дізналися про нові техніки й методи ефективного планування і управління часом, а й мали можливість зануритися в розуміння причин, які впливають на навичку оволодіння мистецтвом тайм-менеджменту.

Трансляція круглого столу доступна для перегляду на сторінці НААУ у Facebook.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Україна залишається відданою зміцненню верховенства права й посиленню боротьби з корупцією: Оль...

Прочитайте повну статтю

Володимир Зеленський: «95 наших людей знову вдома»

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: Повернули з полону 42 співробітників системи Міністерства внутрішніх справ

Прочитайте повну статтю

Сумщина: ворог атакував підрозділ ДСНС – 5 рятувальників поранено

Прочитайте повну статтю

У МВС відбулася міжвідомча нарада з питань реалізації Стратегії боротьби з організованою злочин...

Прочитайте повну статтю

Українські спортсмени посіли друге місце на чемпіонаті Світу з бойових мистецтв комбат самозахи...

Прочитайте повну статтю

У вересні на ринку небанківських фінансових послуг з’явився один новий гравець, 21 небанківська...

Прочитайте повну статтю

Україна та Італія планують поглибити співпрацю у сфері оборонно-промислового комплексу

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь