Адвокатура – це інституційна гарантія прав людини, а не об’єкт для атак, – В.Гвоздій


Квітень 14
18:08 2025

Спроби дискредитації інституту адвокатури через маніпуляції, перекручування фактів та навмисно безпідставні звинувачення, особливо в умовах війни, є прямою інформаційною підтримкою тих, хто зацікавлений у дестабілізації правової системи України.

На цьому наголосив заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій у статті «Чиє обличчя у дзеркалі» для «Української правди». Матеріал став відповіддю на публічні закиди Фундації DEJURE у бік керівництва НААУ стосовно переслідування критиків, підтримці репресивних законів під час Революції Гідності, бездіяльності щодо адвокатів-колаборантів.

«Представляючи черговий набір претензій до Національної асоціації адвокатів України, автори демонструють вже знайомий, за іншими його публікаціях на УП, підхід: вибіркову інтерпретацію подій та ігнорування контексту, що неминуче призводить до спотворення реальності, - відзначає В.Гвоздій. - Мета таких дій, на превеликий жаль, полягає не стільки у сприянні реформам, скільки у дискредитації інституту адвокатського самоврядування як такого».

Заступник голови НААУ, спираючись на логіку та факти, аналізує кожне з висунутих звинувачень. Зокрема, В.Гвоздій зауважив, що головним пріоритетом НААУ завжди залишався захист можливості адвокатів виконувати свої професійні обов'язки, надавати правову допомогу тим, хто її потребував, незалежно від політичного контексту. Подальший розвиток інституцій адвокатського самоврядування, їхня активна позиція у захисті прав людини, зокрема й після 2014 року, свідчать про справжню відданість демократичним цінностям значно переконливіше, ніж вирвані з контексту звинувачення.

«Стан правової системи безпосередньо залежить від наявності сильної, незалежної та самоврядної адвокатури. Адвокатура — це інституційна гарантія прав людини, а не зручний об’єкт для публічних атак. Спроби її дискредитації через маніпуляції, перекручування фактів та навмисно безпідставні звинувачення, особливо в умовах війни, є прямою інформаційною підтримкою тих, хто зацікавлений у дестабілізації правової системи України», - пише В.Гвоздій.

Він переконаний, що право на публічну думку не звільняє від обов’язку діяти добросовісно, неупереджено та професійно. Відверте конструювання образу «внутрішнього ворога» з інституції адвокатури не має нічого спільного ні з реформами, ні з правозахисною діяльністю, ні з розвитком демократичної правової держави.

Повністю матеріал можна переглянути за посиланням.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Парламенти світу об'єднуються для підтримки України та протидії військовим загрозам в майбутньо...

Прочитайте повну статтю

Увага! Розмір плати за проставлення апостиля буде збільшено

Прочитайте повну статтю

У НААУ проведуть тиждень трудового права

Прочитайте повну статтю

Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат

Прочитайте повну статтю

Кіберполіцейський розповів про основні види інтернет-шахрайства та методи захисту

Прочитайте повну статтю

Члени Комітету з питань правоохоронної діяльності взяли участь у експертному обговоренні: "Спіл...

Прочитайте повну статтю

Комітет з питань аграрної та земельної політики опрацьовує урядовий законопроект щодо ефективні...

Прочитайте повну статтю

Опубліковано "Аналіз секторального напряму та первинне бачення розвитку сфери ШІ" – Комітет з п...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь