Анатолій Хромов зустрівся з Послом Японії в Україні Мацуда Кунінорі


Травень 16
12:21 2024

10 травня 2024 року очільник Укрдержархіву Анатолій Хромов зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Мацуда Кунінорі.

У ході зустрічі Посол Японії в Україні підтвердив готовність і надалі продовжити підтримку та надання допомоги українським архівам зі сторони японських партнерів задля збереження документальної спадщини України від можливих втрат в умовах війни, зокрема сприяння цьому Посольства Японії в Україні. Це, зокрема, можливість участі у грантових програмах, надання відповідного обладнання, у т. ч. для оцифрування архівних документів, реставраційних матеріалів тощо.

Анатолій Хромов, говорячи про роботу архівів від перших днів війни, створення українськими архівістами документальних колекцій про сучасні події в Україні, досягнення в сфері оцифрування та заходи, вжиті для збереження документів НАФ, висловив зацікавленість в налагодженні двосторонніх міжвідомчих відносин з Національним архівом Японії.

Посла Японії в Україні супроводжували Другий секретар Посольства Ішіхару Такецуру, асистентки культурного-інформаційного відділу Посольства Поліна Плужник та Наталія Компанієць. Від Укрдержархіву на зустрічі були присутні начальник відділу комунікацій та стратегічного партнерства Юлія Прилепішева та головний спеціаліст відділу Ірина Жалоба.

По завершенні консультацій делегація Посольства Японії в Україні відвідала Центральний державний історичний архів України, м. Київ, де ознайомилась з документальним комплексом, який зберігається в його фондах.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь