Андрій Гайченко: У нас немає мети втручатися у діяльність приватних виконавців


Травень 02
09:57 2022

На тій частині території, де немає активних бойових дій, органи ДВС працюють майже у штатному режимі. Зв’язок із більшістю реєстрів вже відновлений та працює. Навіть банки вже відновили роботу по системі автоматизовного арешту коштів. Про це розповів в інтерв’ю «Судово-юридичній газеті» заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Андрій Гайченко.

Він наголосив, що там, де ведуться активні бойові дії або по факту території є окупованими, вжиті заходи безпеки реєстрів.

При цьому, за словами Андрія Гайченка, у багатьох випадках ДВС стає на бік людей, які виїхали з таких регіонів: «Налагоджено алгоритм взаємодії, коли можна звернутися до ДВС у прикордонних областях, і виконавче провадження буде закрито, навіть незважаючи на те, що згідно з законом воно не підлягає ані передачі, ані закриттю якимось іншим районом. Отже, у нас є законні механізми, які ми винайшли та підлаштувалися під жорстку дійсність».

Водночас у випадку відсутності державного виконавця ДВС передає їх справи тим, хто залишився та на зв’язку. Немає на підконтрольній території ДВС, де не було б хоча б одного працівника. Зазвичай це набагато більше працівників, вони відпрацьовують виконавчі провадження, які формально були закріплені за іншими держвиконавцями.

Також Андрій Гайченко прокоментував новації законопроєкту 7317, який містить норму щодо скасування постанови та іншого документу приватного виконавця державним виконавцем. Він зазначив, що у Міністерства юстиції немає мети втручатися у діяльність приватних виконавців, але на порушення законодавства потрібно реагувати швидко.

«Такі права отримають державні виконавці. Мова йде про дуже обмежену кількість виконавців. Можливо, ми взагалі обмежимо їх однією чи двома високопосадовими особами Мін’юсту. Це буде виключна історія. У нас немає мети втручатися у діяльність приватних виконавців. Але на порушення законодавства ми маємо реагувати швидко з метою забезпечити обороноздатність нашої держави та життєзабезпечення наших громадян. Зараз не той час, щоб занадто сильно гратися у демократію. Ми повинні розуміти, що державі надані певні важелі на період воєнного часу. По закінченню війни такі виключні повноваження ДВС будуть анульовані», - пояснив заступник Міністра.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Чемпіонат України з ловлі хижої риби спінінгом з човна: захоплюючі змагання та вражаючі результ...

Прочитайте повну статтю

На Волині експосадовця управління ДАБІ засуджено до 5 років позбавлення волі за хабарництво

Прочитайте повну статтю

Воєнні злочини росії та втрати українського спорту – Олексій Хоменко розповів про притягнення п...

Прочитайте повну статтю

АРМА забезпечило надходження чергового траншу у 77 млн грн до державного бюджету від управителя...

Прочитайте повну статтю

Працівники АРМА отримали відомчі відзнаки до Дня державного службовця України

Прочитайте повну статтю

Україна підписала Угоду з ЄС щодо залучення 27 млрд євро в рамках Ukraine Facility протягом 202...

Прочитайте повну статтю

Заборонено діяльність політичної партії «НАШ КРАЙ»

Прочитайте повну статтю

Уряд Німеччини передав 41 вантажівку для Державної прикордонної служби

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь