Андрій Костін: Канада спільно з Україною готова очолити коаліцію країн, які сприятимуть поверненню українських дітей


Листопад 21
15:06 2023

Генеральний прокурор Андрій Костін в ефірі ICTV розповів про міжнародну співпрацю у сфері повернення незаконно переміщених українських дітей, конфіскації російських активів, а також розслідування злочину геноциду.

На міжнародній конференції United for Justice. War Сrimes against Ukrainian Children, яка відбулася в Торонто 20 листопада, обговорювалося запровадження нових механізмів, які сприятимуть поверненню українських дітей. Активну роль в цих зусиллях відіграє Канада, яка наприкінці жовтня виступила з ініціативою подібної міжнарожної коаліції на саміті в Мальті щодо реалізації Формули миру Президента України Володимира Зеленського.

"Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі на конференції підкреслила, що саме Канада буде співголовувати з Україною в реалізації четвертого пункту Формули миру, присвяченій поверненню всіх полонених і депортованих. Вона також заявила про те, що Канада готова очолити спільно з Україною коаліцію країн, які сприятимуть поверненню українських дітей", - розповів Андрій Костін.

Офіс Генпрокурора спільно з міжнародними партнерами збирає та аналізує всі наявні докази, які можуть свідчити про геноцидні наміри таких злочинів відповідно до Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

"Маємо привернути увагу світової спільноти до того, що в самому серці Європи нині чиниться геноцид. Для цього необхідно зібрати достатньо доказів, щоб Міжнародний кримінальний суд міг винести справедливе рішення. Цьому присвячена наша постійна робота з партнерами, серед яких Офіс прокурора МКС", - зазначив Генпрокурор.

Під час конференції також обговорювалися інші аспекти забезпечення комплексної відповідальності росії, зокрема конфіскація суверенних активів держави-агресора. Генпрокурор зазначив, що серед країн-партнерів вже є певний елемент політичної волі у вирішеннші цього питання, а українська сторона посилює співпрацю в цій сфері з партнерами з Канади, США та ЄС.

"росія повинна платити вже зараз за всю шкоду, яка заподіяна українцям та Україні під час цієї агресивної війни", - констатував Андрій Костін.

ПОВНИЙ ЗАПИС РОЗМОВ

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Сума успішних аукціонів з продажу активів банків, що ліквідуються, у листопаді склала 49,4 млн...

Прочитайте повну статтю

Судовий розгляд правомірності рішення Національного банку про застосування заходів впливу до Пу...

Прочитайте повну статтю

Підсумки п'ятого Студентського чемпіонату "Монетарна політика: виклик НБУ університетам"

Прочитайте повну статтю

Відбулось двадцять третє засідання Робочої групи з розробки проекту Містобудівного кодексу Укра...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України прийняла закони важливі для забезпечення порядку формування та початку ро...

Прочитайте повну статтю

Члени Комітету з питань організації державної влади взяли участь у Діалозі високого рівня щодо...

Прочитайте повну статтю

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому...

Прочитайте повну статтю

Внесено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів

Прочитайте повну статтю