Андрій Костюк: Підготовка, психологічний супровід та відновлення є пріоритетами нашої роботи
Про це керівник психологічної служби МВС Андрій Костюк повідомив в етері Національного телемарафону «Єдині новини». Він розповів як відбувається ментальна реабілітація поранених та звільнених із полону військовослужбовців, які сучасні практики використовуються у реабілітаційних центрах та скільки триває процес психологічного відновлення.
Начальник управління психологічного забезпечення МВС України Андрій Костюк розповів, що велика кількість наших службовців усіх структурних підрозділів системи МВС, які воюють на фронті, отримують не лише фізичні травми, а й ментальні.
Андрій Костюк повідомив, що психологічний супровід розпочинається ще з моменту вступу людини на службу. Спершу проводиться професійно-психологічний відбір, під час якого оцінюється готовність до виконання службових обов'язків. Далі йде адаптація до умов служби, підготовка до відправлення в зону бойових дій, а також супровід під час виконання завдань. Після повернення військових до мирного життя психологи продовжують роботу, забезпечуючи підтримку на етапі реабілітації та відновлення.
Щодо бійців, які повертаються з полону, то з ними з перших хвилин починають працювати психологи.
За словами Андрія Костюка психологи надають допомогу не тільки військовим, а також працюють із членами їх сімей.
Окрім того, психологи системи МВС у своїй роботі запроваджують дуже багато цікавих проектів. Однією з таких ініціатив у межах психологічної реабілітації є проєкт «Пункт психологічних практик», який дозволяє індивідуально підбирати методи відновлення для кожного військовослужбовця, поліцейського чи нацгвардійця. Програма практик передбачає психологічну просвіту, воркшопи, майстер-класи з каністерапії та іпотерапії, а також інші інтерактивні активності.
Також він зауважив, що іноді на шляху до цього виникає супротив, особливо коли людина не бачить сенсу в таких нових заходах, наприклад, таких як кулінарні майстер-класи чи гіпотерапія. Але з правильним підходом — через мотиваційне інтерв’ю або просту зацікавлену бесіду — можна дати зрозуміти, як навіть найменші спроби долучитися до нових видів діяльності можуть змінити самопочуття.
Департамент комунікації МВС України