Аудитори Буковини встановили втрат бюджетних коштів на суму понад 4,3 млн грн


Березень 13
12:04 2023

Відповідно до звернення Чернівецької обласної державної (військової) адміністрації фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області провели позапланову ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Чернівецької облдержадміністрації за період з 01.01.2019 по 31.12.2022, під час якої встановлено втрат фінансових ресурсів на суму понад 4,3 млн грн.

Аудитори встановили недоотримання доходів місцевими бюджетами за користування земельними ділянками і водними об’єктами за договорами, укладеними у 2019–2021 роках, на суму 3,9 млн грн, зокрема на 3,5 млн грн через невиконання 23 орендарями в повному обсязі умов договорів в частині сплати орендної плати і на 0,4 млн грн через безоплатне використання 2 земельних ділянок без укладання договорів оренди.

Крім того, без наявності передбачених законом підстав у 2020–2021 роках не на конкурентних засадах (без проведення земельних торгів) було відчужено з державної власності 2 земельні ділянки на загальну суму 0,4 млн грн.

Ревізією встановлено, що у грудні 2021 року розпорядженням облдержадміністрації було надано потенційному покупцеві дозвіл на замовлення експертної оцінки земельної ділянки, тоді як відповідно до вимог закону така оцінка має проводитися на замовлення органу влади. Як наслідок, грошову оцінку земельної ділянки в договорі купівлі-продажу було занижено на 1,7 млн грн, що може призвести до збитків на зазначену суму у разі виконання зазначеного договору купівлі-продажу.

Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів. 

Пресслужба Управління Західного офісу

Держаудитслужби в Чернівецькій області

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь