Безпечне онлайн-середовище - найактуальніше питання в умовах стрімкої діджиталізації та всеосяжності Інтернету - Сергій Кропива
Під час свого виступу Сергій Кропива зазначив, що підрозділ прагне створити максимально безпечне кіберсередовище для користувачів онлайн-простору.«Ми розуміємо, що досягнення такої мети можливе лише за умови проактивного попередження та недопущення вчинення злочинів, надання кваліфікованої інформаційної та практичної допомоги, відповідальності перед суспільством і партнерами», – повідомив Сергій Кропива.
У цьому році кіберполіція провела результативні спецоперації загальнодержавного значення з викриття причетних до злочинів, пов’язаних із дитячою порнографією, хакерських угруповань, а також осіб, котрі причетні до онлайн-шахрайства. Зокрема кіберполіція виявила понад 2,5 тисячі злочинів у сфері високих інформаційних технологій, припинила діяльність 25 організованих злочинних груп і затримала 98 осіб безпосередньо під час вчинення злочинів, 24 із них – причетні до розбещення неповнолітніх та створення за їх участю протиправного контенту.
«Оскільки в епоху діджиталізації кіберзлочинність не має географічних кордонів, кіберполіція працює не лише на національній, а й на міжнародній арені. Ми робимо акцент на співпраці з іноземними колегами і цього року успішно провели 9 міжнародних операцій з викриття кіберзлочинів», – зазначив Сергій Кропива.
Також т.в.о. начальника Департаменту кіберполіції розповів, що підрозділ постійно працює над удосконаленням комунікації із населенням і є постійним ініціатором та учасником інформаційних кампаній з кібербезпеки. Крім цього він зазначив, що кіберполіція допомагає бізнес-середовищу у протидії кібератакам, проводить спеціальні навчання та ділиться досвідом, здобутим на реальних кейсах.
Міжнародний форум проходив у Києві 18-19 листопада за ініціативи Офісу Генпрокурора України. Окрім кіберполіції, участь у заході взяли понад 80 експертів з питань безпеки у цифровому середовищі з понад 20 країн світу.
Департамент кіберполіції Національної поліції України