Бійці ДСНС проводять тактико-спеціальні тренування та навчання, удосконалюючи свою професійну майстерність
Тактико-спеціальні навчання, тренування та практичні заняття з населенням займають важливе місце у діяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Окрім того, що такі заходи допомагають вогнеборцям удосконалювати власну професійну майстерність, також дозволяють відпрацювати спільні дії разом з іншими екстреними службами та працівниками об'єктів в умовах екстреної ситуації.
Так, 18 листопада на Волині відбулися тактико-спеціальні навчання на території Любешівського ліцею. Персонал школи разом із рятувальниками, працівниками екстреної медицини та поліцейськими відпрацювали дії щодо ліквідації умовної пожежі на об’єкті із масовим перебуванням людей. За легендою у актовій залі на першому поверсі сталася пожежа внаслідок загорання електомережі. Працівники освітнього закладу повідомили про подію Службу порятунку та оперативно провели евакуацію людей з приміщення. Вогнеборці, які прибули на місце умовної пожежі, у складі ланки газодимозахисної служби провели розвідку, знайшли потерпілого, винесли і передали його до рук медиків. Пожежу успішно ліквідували.
Водночас полтавські надзвичайники провели тактико-спеціальні навчання в аеропорті “Полтава” спільно з працівниками аеропорту та медиками. Під час навчань було відпрацьовано злагодженість дій при ліквідації умовної пожежі на повітряному судні та евакуацію пасажирів і членів екіпажу літака. По завершенню практичної частини було обговорено виконання поставлених завдань та проведено оцінку дій кожного з учасників.
У свою чергу 18 листопада на навчальному полігоні Черкаського інституту пожежної безпеки курсанти третіх та четвертих курсів взяли участь в тактико-спеціальних навчаннях за темою: «Гасіння пожеж і ліквідація надзвичайних ситуацій техногенного характеру». Тренування відбулися за участі воєнізованого гірничо-рятувального загону ПАТ «Азот». Курсанти ЧІПБ разом з рятувальниками Черкащини відпрацьовували наступні вправи: ліквідацію надзвичайної ситуації з витоком аварійно хімічних небезпечних речовин; гасіння залізничної цистерни із розливом нафтопродукту; ліквідацію наслідків ДТП; гасіння пожеж промислових будівель та проведення пошуково-рятувальних робіт в завалах; надання домедичної допомоги потерпілим тощо. Мета тренувань - поглиблення та закріплення отриманих теоретичних знань, формування професійних умінь курсантів з організації та проведення оперативних дій по гасінню пожеж на промислових підприємствах, роботі з аварійно-рятувальним інструментом та рятувальними засобами.
Тактико-спеціальні навчання, тренування, практичні заняття з населенням триватимуть і надалі на всій території країни, адже дають змогу не лише відпрацювати алгоритм дій у разі надзвичайної події, пересвідчитись у надійності рятувального обладнання, а й дозволяють продемонструвати громадянам необхідні дії у разі виникнення тієї чи іншої небезпечної ситуації.