Сенсація

Бойові медики Нацгвардії про евакуацію з поля бою, роботу стабілізаційного пункту і мотивацію боротися


Жовтень 31
18:18 2024

Марина на псевдо Лісса і Роман на псевдо Снікерс – бойові медики рівненського підрозділу Національної гвардії України. Зараз вони рятують життя побратимів на Донецькому напрямку й зізнаються, що інтенсивність бойових дій висока, а значить їхня робота особливо важлива. Порятунок і допомога пораненим побратимам – це справа нелегка, проте необхідна і надзвичайно корисна. Саме відчуття користі від допомоги побратима додає сил, зізнаються гвардійці.

Бути медиком на фронті – річ непроста. Термінові евакуації, нічні чергування, обстріли, – все це виснажує і фізично, і морально. А до того важливо діяти швидко і зі знанням справи, яку робиш. Марина пояснює, що професійність потребує підготовки. Вона спеціально проходила цілий ряд спеціалізованих курсів. До виїзду на фронт гвардійка працювала інструкторкою з тактичної медицини у своєму підрозділі й навчала побратимів першої медичної допомоги на полі бою.

Снікерсу 22 роки. Коли почалася велика війна, він проходив строкову службу, відтак вирішив підписати контракт. Хлопець розповідає, що готуватися до виїзду в зону бойових дій починав завчасно. На його думку, одна з найважливіших форм підготовки – це налаштувати себе психологічно, адже буває непросто особливо в перші дні. Коли ти виїжджаєш на евакуацію і мусиш максимально швидко, та водночас максимально обережно, привезти пораненого на стабілізаційний пункт. Робота там теж важка. Поранених привозять регулярно. Бувають легші випадки, й ти розумієш, що людина підлікується, і все буде добре. А бувають і тяжкі поранення. В будь-якому разі діяти необхідно швидко і точно. Бойовий медик не має права на помилку.

Лісса розповідає, що на їхньому стабпункті надають допомогу усім, хто потребує: бійцям з різних підрозділів і цивільним громадянам. Найбільш хвилюючий момент, це коли ти рятуєш побратимів зі свого підрозділу:

І Роман, і Марина зізнаються, що на фронті відчувається підтримка й ця підтримка не лише від давно знайомих побратимів. Дух бойового братерства – це те, що зміцнює Сили оборони України. Він додає мотивацію й заохочує працювати ще більше. А ще мотивують думки про майбутнє.

Більше про роботу гвардійських медиків на фронті дивіться у  відео.

Національна гвардія України 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Мін’юст координуватиме роботу Реєстру відомостей щодо дітей, депортованих або примусово переміщ...

Прочитайте повну статтю

Особливості підготовки меліоративних систем до зимового періоду

Прочитайте повну статтю

Гучна спецоперація на Дніпропетровщині: рибоохоронці викрили браконьєрів з понад 1000 кг незако...

Прочитайте повну статтю

Делегація Національної поліції України на чолі з Головою Іваном Вигівським здійснила офіційний...

Прочитайте повну статтю

Допомагав «роскосмосу» налаштовувати розвідувальні супутники: кіберполіція та СБУ затримали пос...

Прочитайте повну статтю

Основні видатки Державного бюджету на 2025 рік – це фінансування сектору безпеки та оборони

Прочитайте повну статтю

Програма USAID «Врожай» запускає пілотну програму для надання мобільних зерносушарок фермерам з...

Прочитайте повну статтю

Ольга Стефанішина зустрілася з Міністром з питань європейської інтеграції Сербії Танею Мишевич...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь