Циркулярний регламент: інструмент для раціонального використання рибних ресурсів та впровадження глобальних стандартів сталого розвитку


Листопад 25
21:09 2024

Держрибагентством у співпраці з Методично-технологічним центром з аквакультури та Національним університетом біоресурсів і природокористування України підготовлено інформаційно-аналітичні матеріали щодо забезпечення регулювання конкурентоспроможності сільського та рибного господарства у сфері трансформації продовольчих систем циркулярної біоекономіки з акцентом на імплементацію Циркулярного Регламенту.

Видання побудоване на визначенні підходів для впровадження принципів циркулярної економіки та сприяє розробці Циркулярного регламенту в рибному господарстві, що дозволяє оптимізувати використання рибних ресурсів, зменшити обсяги відходів і забезпечити їх повторне використання у виробничих процесах.

Циркулярна економіка в рибному господарстві – це підхід, який орієнтується на максимальне використання ресурсів і мінімізацію відходів у процесах, пов’язаних з виловом, вирощуванням, переробкою та споживанням риби. Замість традиційної моделі «взяти-використати-викинути», циркулярна економіка спрямована на створення циклічних процесів, де відходи в галузі стають цінним ресурсом. Наприклад, відходи від рибної промисловості, зокрема шкури, кістки, органічні залишки можна використовувати для виробництва кормів, добрив, біогазу або навіть косметичних і фармацевтичних продуктів. Також у рамках цього підходу заохочується раціональне управління рибними запасами, перехід до аквакультури як вирощування риби в контрольованих умовах і впровадження новітніх технологій для зниження негативного впливу на екосистеми та довкілля.

Окрему увагу приділено стимулюванню інноваційних технологій, спрямованих на підвищення ефективності управління галуззю, зниження екологічного навантаження. У виданні розглянуто перспективи міжнародного співробітництва у впровадженні циркулярних практик і забезпеченні відповідності глобальним стандартам сталого розвитку.

Посібник розрахований на працівників сільського та рибного господарства, слухачів курсів підвищення кваліфікації, науково-педагогічних працівників, аспірантів, магістрів, фахівців аграрного сектору економіки України.

Детальніше з інформаційно-аналітичними матеріалами можна ознайомитися за посиланням.

Інші наукові роботи доступні для перегляду на вебсайті Держрибагентства у розділі «Діяльність-Наукова діяльність-Профільна література» або за лінком.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Циркулярний регламент: інструмент для раціонального використання рибних ресурсів та впровадженн...

Прочитайте повну статтю

ІІІ Міжнародний саміт з продовольчої безпеки: Україна зміцнює лідерство у боротьбі з глобальним...

Прочитайте повну статтю

Новий імпульс для розвитку гідротехнічної меліорації в Україні: створено Асоціацію організацій...

Прочитайте повну статтю

Суд відкрив провадження у справі про банкрутство ПрАТ "ПРОМСТРАХ"

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з Прем’єр-міністром Канади Джастіном Т...

Прочитайте повну статтю

28 листопада Антон Дробович прозвітує за пʼять років роботи на посаді голови УІНП

Прочитайте повну статтю

Укладено Меморандум про взаєморозуміння між Держлікслужбою та Данським агентством з лікарських...

Прочитайте повну статтю

На Хмельниччині розпочато Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства»

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь