Циркулярний регламент: інструмент для раціонального використання рибних ресурсів та впровадження глобальних стандартів сталого розвитку
Держрибагентством у співпраці з Методично-технологічним центром з аквакультури та Національним університетом біоресурсів і природокористування України підготовлено інформаційно-аналітичні матеріали щодо забезпечення регулювання конкурентоспроможності сільського та рибного господарства у сфері трансформації продовольчих систем циркулярної біоекономіки з акцентом на імплементацію Циркулярного Регламенту.
Видання побудоване на визначенні підходів для впровадження принципів циркулярної економіки та сприяє розробці Циркулярного регламенту в рибному господарстві, що дозволяє оптимізувати використання рибних ресурсів, зменшити обсяги відходів і забезпечити їх повторне використання у виробничих процесах.
Циркулярна економіка в рибному господарстві – це підхід, який орієнтується на максимальне використання ресурсів і мінімізацію відходів у процесах, пов’язаних з виловом, вирощуванням, переробкою та споживанням риби. Замість традиційної моделі «взяти-використати-викинути», циркулярна економіка спрямована на створення циклічних процесів, де відходи в галузі стають цінним ресурсом. Наприклад, відходи від рибної промисловості, зокрема шкури, кістки, органічні залишки можна використовувати для виробництва кормів, добрив, біогазу або навіть косметичних і фармацевтичних продуктів. Також у рамках цього підходу заохочується раціональне управління рибними запасами, перехід до аквакультури як вирощування риби в контрольованих умовах і впровадження новітніх технологій для зниження негативного впливу на екосистеми та довкілля.
Окрему увагу приділено стимулюванню інноваційних технологій, спрямованих на підвищення ефективності управління галуззю, зниження екологічного навантаження. У виданні розглянуто перспективи міжнародного співробітництва у впровадженні циркулярних практик і забезпеченні відповідності глобальним стандартам сталого розвитку.
Посібник розрахований на працівників сільського та рибного господарства, слухачів курсів підвищення кваліфікації, науково-педагогічних працівників, аспірантів, магістрів, фахівців аграрного сектору економіки України.
Детальніше з інформаційно-аналітичними матеріалами можна ознайомитися за посиланням.
Інші наукові роботи доступні для перегляду на вебсайті Держрибагентства у розділі «Діяльність-Наукова діяльність-Профільна література» або за лінком.