Члени Комітету з питань прав людини вітають ухвалення Парламентською асамблеєю Ради Європи резолюції щодо негайного створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України


Квітень 28
17:27 2022

Члени Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин вітають ухвалення Парламентською асамблеєю Ради Європи резолюції, яка прямо закликає негайно створити спеціальний міжнародний трибунал щодо злочину агресії Росії проти України.

       Парламентська асамблея Ради Європи абсолютною більшістю голосів (144 зі 147 присутніх) підтримала розслідування міжнародних злочинів РФ в Україні та створення міжнародного трибуналу. Резолюцію і рекомендацію було ухвалено на основі доповіді німецького депутата Франка Швабе.

       Оцінюючи агресію Росії проти України як «акт безпрецедентної тяжкості» з далекосяжними наслідками у всьому світі, ПАРЄ закликала до єдності в підтримці України та максимального тиску на Російську Федерацію з метою негайного та беззастережного припинення агресії, а також до рішучих дій міжнародного співтовариства для захисту демократичного світового порядку.

       Асамблея підтвердила свою солідарність з Україною та її народом, заявила про непохитну підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

       ПАРЄ зазначила, що «стурбована збільшенням кількості доказів звірств, вчинених російськими збройними силами», і висловила повну підтримку всім зусиллям, спрямованим на розслідування порушень Росією міжнародних норм у галузі прав людини та міжнародного гуманітарного права, а також інших міжнародних злочинів, включаючи воєнні злочини, злочини проти людяності та геноциду і забезпечення відповідальності агресора.

       В резолюції також зауважено, що агресія Росії спровокувала найстрашнішу гуманітарну кризу в Європі з часів Другої світової війни, кинула виклик глобальному управлінню, призвела до різкого зростання цін на енергоносії, спричинила відсутність продовольчої безпеки.

       Цим документом ПАРЄ звертається до членів Ради Європи із закликом щодо негайного створення спеціального міжнародного кримінального трибуналу для розслідування злочину агресії, скоєного політичним і військовим керівництвом Російської Федерації, та надання необхідної фінансової підтримки.

       Члени Комітету наголошують, що воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид українського народу, який має місце в ХХІ столітті, мають бути покарані, та закликають міжнародну спільноту до консолідованої позиції в питаннях притягнення країни-агресора до відповідальності.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Кабмін спростив процедуру перетину державного кордону аварійно-рятувальними формуваннями

Прочитайте повну статтю

Вербували підлітків для вчинення диверсій: Нацполіція спільно з СБУ викрила схему російських сп...

Прочитайте повну статтю

«Поради «Байкера»: автоматичний зовнішній дефібрилятор, де його знайти, якщо він терміново знад...

Прочитайте повну статтю

Шестеро поранених - поліція Донеччини документує наслідки нічної атаки на Селидове

Прочитайте повну статтю

З дитинства вабила техніка: нацгвардійка розповіла про службу водієм

Прочитайте повну статтю

Інституційний аудит закладів загальної середньої освіти: онлайн-семінар

Прочитайте повну статтю

Перелік підприємств, включених у квартальний План-графік планових виїзних документальних переві...

Прочитайте повну статтю

115 суддів звільнено упродовж січня – травня 2024 року

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь