Члени ВКДКА не зможуть утримуватися під час голосування
Відповідно до Регламенту Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, рішення ВКДКА приймається відкритим голосуванням. До останнього засідання члени комісії могли голосувати «за», «проти» та «утримався».
Останній варіант, коли член комісії міг усунутися від вирішення питання, прибрала Рада адвокатів України. Своїм рішенням від 21.10.2024 № 67 вона внесла відповідні зміни до Регламенту ВКДКА. Тепер член ВКДКА не має права утриматися при голосуванні.
Нагадаємо, ВКДКА є колегіальним органом, завданням якого є розгляд скарг на рішення, дії чи бездіяльність кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури регіонів. До складу ВКДКА входять тридцять членів.
За результатами розгляду скарги комісія має право:
1) залишити скаргу без задоволення, а рішення КДКА без змін;
2) змінити рішення КДКА;
3) скасувати рішення КДКА та ухвалити нове рішення;
4) направити справу для нового розгляду та зобов’язати КДКА вчинити певні дії.
Рішення приймаються шляхом голосування більшістю голосів від загальної кількості членів комісії. Тобто за прийняття того чи іншого рішення у будь-якому випадку необхідно зібрати хоча б 16 голосів.
Відповідно до п. 3.45 Регламенту ВКДКА, у разі відсутності за наслідками голосування встановленої законодавством більшості голосів, скарга вважається відхиленою, про що зазначається у рішенні ВКДКА про залишення скарги без задоволення, а рішення КДКА без змін.
Отже, керуючись цим пунктом, в деяких випадках члени комісії, які не підтримували оскаржуване рішення КДКА, але водночас не сприймали і пропозиції доповідача щодо нього, такі члени мали можливість утриматися під час голосування за проект рішення Вищої комісії. Вже з наступного засідання їм доведеться у будь-якому випадку визначатися «за» або «проти» проекту.
Крім цього, рішенням №67 також були уточнені положення щодо випадків скерування скарг для розгляду до КДКА іншого регіону, забезпечення секретаріатом доступу до матеріалів дисциплінарних проваджень, форм рішень, які приймаються комісією, формату повідомлень про засідання, а також щодо інших процедурних питань.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.