Чому мобільний блокпост – неприємний сюрприз для порушника: кого і чому затримують нацгвардійці на блокпостах?
Попереднє
Наступне
«Основна відмінність мобільного блокпоста від стаціонарного – його постійна динамічність. Нерідко правопорушники, знаючи місця розташування стаціонарних блокпостів, намагаються їх оминути. Для цього обирають ґрунтові маловідомі дороги. Саме у таких місцях ми виставляємо мобільні блокпости. Щоб правопорушники не звикали до постійних місць «контролю», періодично влаштовуємо «сюрпризи» зі зміни дислокації з однієї ділянки дороги на іншу», – розповідає старший одного з мобільних блокпостів на Донеччині Дмитро.
Серед правопорушень, які найчастіше фіксують військовослужбовці, – незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, ввезення безакцизних товарів, крадіжка чужого майна, підробка документів, здійснення операцій з металолом та незаконне перевезення, зберігання, збут лісу.
Під час несення служби на мобільних блокпостах гвардійці, керуючись положеннями Закону України «Про Національну гвардію України», мають право перевіряти документи, що засвідчують особу, здійснювати огляд транспортних засобів, затримувати та передавати представникам Національної поліції України автотранспорт та осіб, які вчинили правопорушення.
Як результат, упродовж тижня з 22 по 29 грудня особовий склад Нацгвардії України в межах ізоляційно-обмежувальних заходів на мобільних та стаціонарних блокпостах в районі проведення операції Об’єднаних сил перевірив понад 40 тисяч транспортних засобів та понад 62 тисячі осіб. У ході перевірки військовослужбовці виявили 105 правопорушників. Серед них 80 осіб скоїли адміністративні правопорушення, а 25 осіб затримано та передано працівникам поліції за підозрою у скоєнні кримінальних правопорушень, шестеро з них – за підозрою в участі або створенні незаконних збройних формувань.
Пресслужба НГУ в ООСАнастасія Салашна та Юлія Ковпак