Денис Малюська: Посилюємо захист національних інтересів за майбутніми позовами України у зв'язку з військовою агресією рф


Березень 10
15:18 2023

Кабмін ухвалив постанову щодо посилення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв'язку з військовою агресією російської федерації. Постановою встановлюється мораторій (заборона) на виконання, у тому числі в примусовому порядку, грошових та інших зобов'язань за рахунок коштів Державного бюджету України, кредиторами (стягувачами) за якими є іноземні юридичні особи, кiнцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером), що має частку в статутному капіталі 10 і більше %, яких є російська федерація та громадяни pociйськoï федерації, крім тих, що проживають на території України на законних підставах.

«З метою посилення захисту інтересів держави Україна та припинення шляхів фінансування юридичних осіб, пов'язаних з рф, що неминуче призводить до опосередкованого фінансування військової агресії росії, нагальним є поширення дії мораторію на виконання зобов'язань перед юридичними особами, утвореними відповідно до законодавства іноземної держави, що пов'язані з рф, за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України», – пояснює Міністр юстиції Денис Малюська.

При цьому дія мораторію не поширюватиметься не лише на безоплатне відчуження/передачу на користь держави Україна, а й на задоволення вимог Національного банку за наданими банкам кредитами для підтримки ліквідності. Це сприятиме стабільній і налагодженій роботі банківської системи, що є запорукою належного функціональної економiки держави. Таким чином мораторій не зможе бути використаний банківськими установами як привід для уникнення сплати боргів перед Національним банком України.

Крім того, ухваленою Урядом постановою врегульовується питання набуття права власності на майно осіб, пов'язаних з державою-агресоркою, на підставі рішення суду або у порядку спадкування з метою виконання такими особами обов'язків, які виникають з набуттям права власності.

Так, на підставі рішення суду або у порядку спадкування особи, пов'язані з державою-агресоркою, набуватимуть право власності на майно (оскільки обмежити таке набуття неможливо) та зможуть володіти і користуватися цим майном. При цьому, така особа зможе звернутися до нотаріусу за вчиненням нотаріальної дії щодо видачі свідоцтва про право на спадщину, а також здійснити державну реєстрацію права власності на таке майно на підставі виданих раніше свідоцтв про право на спадщину.

«Офіційне визнання державою права на спадщину шляхом його державної реєстрації надасть можливість вимагати виконання обов'язків, які виникають з набуттям права власності, зокрема сплати податку на спадщину, обов'язку щодо утримання майна тощо. Крім того, це сприятиме виявленню активів, набуття яких особами пов'язаними з державою-агресоркою, не було відображено в державних реєстрах (державних інформаційних ресурсах). Таким чином «на радари» органів державної влади та правоохоронців потрапить майно, інформацію про яке не вносили до державних реєстрів, посилаючись на мораторій», – зазначає Денис Малюська.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь