Депозитарій Національного банку запровадив сучасні сервіси API-взаємодії


Квітень 29
11:31 2022

Національний банк України запровадив нові модернізовані та сучасні сервіси API-взаємодії системи депозитарного обліку «Депозитарій НБУ» (далі – система «Депозитарій НБУ») з системами автоматизації учасників ринку капіталу (депозитарними установами).

Нові сервіси API-взаємодії надають можливість учасникам ринку капіталу в автоматизованому режимі забезпечити проведення повного спектру депозитарних операцій із використанням лише власних внутрішніх систем депозитарного обліку, які обмінюються інформацією з системою «Депозитарій НБУ».

За допомогою нових сервісів учасники ринку матимуть змогу налагодити прямий зв’язок між власною системою обліку та системою «Депозитарій НБУ». Нововведення дають змогу автоматизувати не лише звичайну операційну роботу, а й запровадити наскрізні процеси (straight through processing – STP) для нових продуктів та послуг.

Відтак учасники ринку отримають можливість створювати свої власні сучасні розробки, зокрема мобільні додатки та web-застосунки, з обліку та продажу ОВДП, які в автоматичному режимі можуть бути інтегровані з системою депозитарного обліку.

«Зважаючи на поточні потреби та тенденції розвитку фінансової інфраструктури, сфокусованої на забезпечення фінансового тилу країни, Національний банк продовжує навіть в умовах війни удосконалювати та розширювати свої сервіси та послуги.

Сучасні технологічні рішення стануть потужним драйвером у розвитку фінтеху на ринку капіталу нашої держави, а також сприятимуть залученню додаткових іноземних інвестицій у військові облігації, що має особливо велике значення для України в умовах війни», – зазначив начальник Управління корпоративних прав та депозитарної діяльності Національного банку України Андрій Супрун.

Звертаємо увагу, що застосування API-сервісів не є обов’язковим і може використовуватися депозитарною установою за власним бажанням.

Нагадуємо, що в умовах воєнного стану всі бажаючі мають змогу за спрощеною процедурою придбати ОВДП, зокрема військові облігації, та підтримати у такий спосіб Україну в боротьбі з агресором.

Система «Депозитарій НБУ» – система депозитарного обліку та обігу державних цінних паперів, емітентом яких є Міністерство фінансів України.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

ДСНС України отримала 69 автомобілів від партнерів з Великої Британії, США, Японії та Естонії

Прочитайте повну статтю

Рибна галузь України: крокуємо до європейських стандартів

Прочитайте повну статтю

Вода як секрет успішного вирощування якісної картоплі

Прочитайте повну статтю

Поблизу Вовчанська прикордонники спалили ворожу «буханку»

Прочитайте повну статтю

АРМА працюватиме з поліцією Скандинавських країн щодо розшуку криптоактивів

Прочитайте повну статтю

Заява Мінфіну щодо рішення G7 про спрямування Україні близько $50 млрд через механізм додаткови...

Прочитайте повну статтю

Земельний банк: Уряд передав ФДМУ понад 104 тисячі га землі для старту проєкту

Прочитайте повну статтю

Наталія Мануїлова, сержант бригади "Азов":«Я мала вижити, щоб знов обійняти свою дитину»

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь