Держава має посилити законодавство у процесі захисту прав дітей у воєнний час – Катерина Рашевська


Березень 21
12:22 2023

На сьогодні не існує єдиного юридичного або політичного механізму повернення депортованих та примусово переміщених в рф українських дітей. Натомість, за підтримки громадянського суспільства, функціонує кілька ad hoc схем, спрямованих на вирішення конкретних проблем, пов’язаних з репатріацією дітей.

На цьому наголосила юрист Регіонального центру прав людини (RCHR), член Квебекської спільноти міжнародного права, Міжвідомчої комісії з питань застосування та реалізації норм міжнародного гуманітарного права в Україні та Експертної ради при Представництві Президента України в Автономній Республіці Крим Катерина Рашевська під час круглого столу «Захист прав дітей у воєнний час: сучасні виклики, загрози та шляхи їх подолання», організований Юридичним центром Вищої школи адвокатури НААУ – «Адвокат дитини» 20 березня 2023 року.

Вона зазначила, що такими ad hoc схемами є: ідентифікація місця перебування неповнолітнього; встановлення контакту з адміністрацією закладу утримання неповнолітнього; організація та фінансування подорожі до закладу утримання; правова та психологічна допомога; виготовлення документів, необхідних для повернення дитини.

Реалізація ad hoc схем можлива, переважно, у випадку, коли неповнолітнього розшукує один або обидва з батьків, які готові їхати забирати дитину на територію, підконтрольну рф. Крім того, суттєвим недоліком таких схем є їхній спорадичний характер. У процесі повернення російськими агентами навмисно створюються перешкоди у формі додаткових перевірок на кордоні, «профілактичних бесід» з представниками силових структур, відмови передавати дитину законному представнику з посиланням на збройний конфлікт або «недоліки» в документах, залякування притягненням до кримінальної відповідальності з боку України за колабораціонізм тощо. Весь тягар щодо організації та фінансування повернення лягає на батьків та неурядові ініціативи.

«Описаний комплекс проблем, пов’язаних з функціонуванням ad hoc схем, актуалізує посилення ролі України в процесі повернення неповнолітніх згідно з її міжнародними зобов’язаннями, слідуючи існуючим стандартам на універсальному рівні», - підсумувала Катерина Рашевська.

У заході взяла участь делегація Національної ради адвокатів Франції, яка на запрошення Національної асоціації адвокатів України з робочим візитом перебуває в Україні з моніторинговою місією стану захисту прав дітей з фокусом у воєнному часі.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розширюємо підтримку цифрових проєктів: до програми EGAP долучилися Херсонська, Хмельницька та...

Прочитайте повну статтю

На Черкащині стартував ІІІ Меліоративний форум ''Реформування та відновлення меліорації''

Прочитайте повну статтю

Ні – маніпуляціям!   

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 62 від 18 липня 20...

Прочитайте повну статтю

За ініціативи Агентства АМКУ розглянув питання оптимізації строків розгляду заяв на концентраці...

Прочитайте повну статтю

АРМА закликає народних депутатів підтримати законопроєкт 11280-1

Прочитайте повну статтю

Відбувся форум Партнерство заради безпеки в сировинній галузі

Прочитайте повну статтю

ДСНС України отримала від Німеччини матеріально-технічну допомогу

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь