Державні цільові програми є ключовим інструментом реалізації політики енергоефективності
«Там, де в держави є стратегічний інтерес, – має бути державна цільова програма», - повідомив Голова Держенергоефективності Валерій Безус у статті в інтернет-виданні «Mind.ua».
Голова окреслив історію та роль Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.
«Незважаючи на те, що формат програми дуже обмежений, вона дійсно виявилася на практиці затребуваною та реально доступною – кілька сотень тисяч домогосподарств отримали кредити на утеплення й енергоефективне обладнання. Це близько 870 000 сімей. Загальна сума інвестицій, що залучені за допомогою програми, – майже 10 млрд грн. З них кошти державного бюджету – лише 3,5 млрд грн. Тобто кошти держбюджету слугували дуже ефективним важелем для залучення приватних інвестицій безпосередньо в енергоефективність», - розповів Голова.
У вересні поточного року Держенергоефективності спільно з Міненерго розробило проєкт постанови Уряду щодо продовження Державної програми енергоефективності на 2022–2027 роки. Але цього разу до програми включили додаткові компоненти, що мають закласти основу системності в реалізації державної політики у сфері енергоефективності в житлово-комунальному господарстві.
На переконання Голови, саме державне співфінансування проєктів дозволяє максимально каталізувати процеси інвестування в енергоефективність коштів приватних суб’єктів, муніципалітетів, фінансових інститутів.
«Інвестування саме в енергоефективність є чи не найбільш вигідним вкладенням коштів платників податків. Саме така інвестиція не тільки забезпечує економію енергетичних ресурсів, а й створює надзвичайні можливості для розвитку економіки», - підкреслив Валерій Безус.
Читайте повну статтю про роль державного співфінансування – за посиланням: https://mind.ua/openmind/20233662-zaoshchaditi-na-teplo-yak-pracyue-derzhprograma-z-energoefektivnosti