Держенергоефективності готує фінансові інструменти для реновацій та будівництва енергоефективного житла


Липень 28
21:07 2023

Про це повідомила перший заступник Голови Держенергоефективності Марія Малая під час виступу на зустрічі стейкхолдерів «Rebuilding better: from short-term actions to long-term goals». Обговорення ініціювали Міжнародне енергетичне агентство та ЄБРР у продовження 8-ї Глобальної конференції з енергоефективності.

«Зруйноване житло – це велика горе для родини, непересічна проблема для громад і величезний виклик для Уряду, з одного боку, а з іншого – це вікно можливостей докорінно змінити підходи до енергоефективності житла в Україні», – зауважила Марія Малая.

За даними останнього енергетичного балансу, на житло припадає 28,5 % кінцевого енергоспоживання, але ще 33,4% - на промисловість, 16,8 % - на транспорт і 10 % на сферу послуг.

«Усе це свідчить про необхідність змінити енергоекстенсивний спосіб життя, і прикладом для майбутніх реновацій мають стати відновлені будівлі», – пояснила Марія Малая.

Водночас, йдеться про комплексний підхід, що потребує зміни підходів до забезпечення енергетичної стійкості як окремих об’єктів соціальної сфери (лікарень, дитячих садків), так і цілих житлових мікрорайонів, це питання будівельного сміття і стимулювання його переробки, і, звичайно, це питання створення механізмів підтримки «зеленого» відновлення.

«Команда Держенергоефективності зосередила свою увагу на розробці та запуску саме таких інструментів, які нівелюють фінансові ризики та дадуть імпульс для розвитку, в тому числі реновацій та будівництва енергоефективного житла в Україні. І в нас вже є чіткі напрацювання у цьому напрямку», – наголосила М. Малая.

Так, у квітні 2023 року Парламентом України схвалено Закон України "Про створення Державного фонду декарбонізації та енергоефективної трансформації".

Ще одна ініціатива, яку розробляє Агентство, – це Національна платформа з декарбонізації. Це новий, універсальний револьверний інструмент для фінансування та супроводу реалізації проектів з енергоефективності та декарбонізації.

Наразі Агентством розроблено фінансові продукти для Національної платформи з декарбонізації, різні за умовами, змістом і наповненням – для родин, громад, бюджетних установ, ЕСКО-компаній, бізнесу: кредити, лізинг, гарантії, факторинг, карбонові сертифікати та зелені облігації.

«Тож, Національна платформа декарбонізації готова стати провідником для спрямування фінансової допомоги від міжнародних партнерів до родин і громад, які, по-перше, її потребують, і, по-друге, які роблять свідомий вибір на користь енергоефективного способу життя», – підсумувала Марія Малая.

Управління комунікації і зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Транснаціональна компанія цікавиться українськими критичними мінералами

Прочитайте повну статтю

ДСНС презентувала новий випуск спецпроєкту «Техніка, що рятує»

Прочитайте повну статтю

600 000 рибин оселилися в акваторії Кучурганського водосховища

Прочитайте повну статтю

Перші лоти на промисловий вилов риби у 2025 році опубліковано на Прозорро.Продажі

Прочитайте повну статтю

Фонд продовжив строки відкритого конкурсу з пошуку інвесторів, зацікавлених вивести з ринку неп...

Прочитайте повну статтю

Пропонується визначити порядок застосування технології хмарних обчислень та використання хмарни...

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: Бійці НГУ продовжують рішуче та професійно виконувати найскладніші завдання, зав...

Прочитайте повну статтю

Випікання хліба, ліпка з глини та оздоровчі водні процедури: гвардійці пройшли курс декомпресії

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь